Главная / Відео / Вчені зняли на відео атаку Т-кілерів на ракові клітини

Вчені зняли на відео атаку Т-кілерів на ракові клітини

 
 

Американські та британські вчені представили відео, що показує, як «кілери» імунної системи вистежують і знищують ракові клітини. Дослідження на цю тему опубліковано в журналі Immunity.

b24f1de3a56152ef9355b83d704f56df

Т-кілери, або цитотоксичні Т-лімфоцити — це білі кров’яні тільця, що спеціалізуються на знищенні вірусів і пухлинних клітин. В одній чайній ложці крові їх близько п’яти мільйонів.

http://go.ad2upapp.com/afu.php?id=869299
На відео Т-лімфоцити представлені як аморфні кульки помаранчевого і зеленого кольору. Вони швидко рухаються, безупинно обстежуючи навколишнє середовище.

Як тільки Т-кілер виявляє ракову клітину (показані синім), мембранні «пальці» лімфоцита перевіряють її. Після такого «встановлення особи» Т-кілер зв’язується з кліткою і вводить отруйні білки (показано червоним) мікротрубочки на її поверхні. Нарешті, лейкоцит проколює цю поверхню, дозволяючи отруйному вантажу знищити ракову клітку.

«В нашому організмі, де клітини знаходяться в тісному сусідстві одна з одною, Т-кілери повинні чітко вибирати мету — інакше вони завдадуть шкоди сусіднім здоровим клітинам. Як тільки цитотоксини потрапляють в пухлинну клітину, та приречена. Нам залишається тільки спостерігати за її знесиленням і смертю. А Т-кілер продовжує свій рух, жадібно шукаючи нову здобич», — розповів керівник дослідження Гілліан Гріффітс (Gillian Griffiths).

Зображення для сповільненої зйомки у високому дозволі були отримані за допомогою двох методів мікроскопії — конфокальної та світлового листа. Ученим довелося знімати окремі зрізи об’єктів, а потім «зшивати» їх для отримання тривимірних зображень цілої клітини. Так дослідники змогли уточнити послідовність подій при атаці на ракову клітину.

Натхнення: earth-chronicles.ru

 
comments powered by HyperComments