Главная / Земля / Вчені звинуватили людину в поширенні захворювань серед бджіл

Вчені звинуватили людину в поширенні захворювань серед бджіл

 
 

Вчені з Великобританії, вивчаючи причини виникнення різних епідемій серед бджіл, прийшли до висновку, що поширення захворювань серед цього виду літаючих комах спричинене діяльністю людини, передає BBC News з посиланням на публікацію журналу Science.

Британські вчені дослідили бджіл, які проживають в 32 регіонах 17 країн. За словами генетиків, активна торгівля домашніми бджолами прискорює процес розповсюдження кліщів-паразита Varroa destructor. Разом з проданими партіями європейської медоносної бджоли кліщ потрапив з Європи в Північну Америку і Нову Зеландію, розширивши свій ареал завдяки людині, а не природним факторам, стверджують вчені.

Для запобігання пандемії серед бджіл вчені пропонують ввести додаткові заходи ветеринарного контролю та мораторію на ввезення комах з регіонів, де спостерігається епідеміологічний зростання захворюваності серед бджіл, в іншому випадку генетики пророкують вимирання до 10 різновидів крилатих запилювачів рослин.

Як показали останні дослідження динаміки зміни чисельності популяції бджіл в США, тільки протягом 2014 і 2015 років кількість бджіл в Штатах в середньому скоротилося на 40%.

 
comments powered by HyperComments