Главная / Земля / Вченим вдалося знайти ключ до передбачень майбутніх вивержень Йеллоустоун

Вченим вдалося знайти ключ до передбачень майбутніх вивержень Йеллоустоун

Вчені з Університету штату Арізона, під час дослідження Йеллоустоун змогли знайти ключ до прогнозування майбутніх вивержень цього небезпечного супервулкана.

1d980baef2b4230349ca458a1c7a7b02

Вивчаючи туф у Лава-Крік, утворений при останньому великому виверженні Йеллоустоун, яке відбулося 630 тисяч років тому, вони виявили унікальні кристали, які допомогли визначити стан вулкана безпосередньо перед тим катастрофічним виверженням.

Ці кристали діаметром від 1 до 2 мм занадто великі, щоб бути сформованими під час вибуху і на думку дослідників ці кристали народилися до виверження в магматичній камері Йеллоустоун і зростали поступово.

Вивчивши хімічний склад між серцевиною і зовнішніми шарами кристалів вчені змогли з’ясувати умови в магматичному резервуарі перед виверженням. Виявилося, що перед вибухом вулкану, відбувалося різке підвищення температури і зростання концентрації барію в магмі.

Вчені вважають, що отриманих даних достатньо, для оцінки механізму подій, що передують великому виверження і їм буде простіше, передбачити нове велике виверження на цьому супервулкані.

 

 

 
comments powered by HyperComments