Главная / Людина / Вчений, який відкрив структуру ДНК, продав нобелівську медаль за $ 4,1 млн

Вчений, який відкрив структуру ДНК, продав нобелівську медаль за $ 4,1 млн

Професор Джеймс Уотсон (James Watson) продав на аукціоні Cristie’s нобелівську медаль, якою він був удостоєний в 1962 році за внесок у відкриття структури молекули ДНК спільно з Морісом Вілкінсом (Maurice Wilkins) і Френсісом Криком (Francis Crick) (медаль останнього була торік продана посмертно), повідомляє The New York Times.

05-12-14-foto-cikavosti600x380-1

Покупець погодився заплатити за нобелівську медаль Джеймса Уотсона 4,8 мільйона доларів, з яких 4,1 отримає учений, а інше — аукціонний дім. Експерти припускали, що нагорода буде продана за велику, але все ж значно меншу суму — від 2,5 до 3,5 мільйона. «Я дуже задоволений. Це більше грошей, ніж я планував витратити на благодійність », — сказав Джеймс Уотсон після торгів. Частина вирученої суми він планує направити в наукові організації, де Уотсон навчався і працював.

Читайте також: 10 цікавих фактів про Нобелівську премію

Деякі називають продаж медалі та виділення частини отриманих грошей на благодійність свого роду символічним актом спокути. Сім років тому вчений виголосив в інтерв’ю слова, сприйняті багатьма як расистські:

«Я бачу похмурі перспективи для Африки, тому що вся наша соціальна політика будується на допущенні факту, що у них рівень інтелекту такий же, як у нас, тоді як всі тести говорять, що це не так ».

Надалі Уотсон вибачався за це висловлювання і стверджував, що воно було невірно витлумачене.

Натхнення: strf.ru

 
comments powered by HyperComments