Главная / Людина / Великі столи та крісла роблять нас аморальними

Великі столи та крісла роблять нас аморальними

Просторий особистий простір — наприклад, великий робочий стіл або сидіння водія — змушує людину відчувати себе більш могутнішою … і робить її безсовістною. Нове психологічне дослідження виявляє вплив фізичного простору на рівень нашої аморальності, повідомляє The Telegraph.

«У повсякденному житті наша поза і постава постійно затискається або» вивільняється «навколишніми об’єктами — сидіннями, меблями на робочому місці, навіть коридорами в наших офісних будівлях. І це середовище безпосередньо впливає на схильність до аморальної поведінки », — розповідає доктор Енді Йеп (Andy Yap), провідний автор дослідження, проведеного в бізнес-школі Колумбійського університету (Нью-Йорк).
Психологи відштовхувалися від попередніх досліджень, що вказали на зв’язок експансивної, нестриманої пози і почуття влади, яке може призвести до безсоромної поведінки. Тепер виявилося, що просторе фізичне середовище може спричинювати такий же ефект.

В ході одного з експериментів учасники їздили на машинах різного розміру (в комп’ютерній грі) — щоб перевірити, чи впливає розмір сидіння на бажання незаконно перевищити швидкість. Підкріпити цей експеримент автори спробували даними з реального життя: їх підрахунки вказали на те, що машини з просторими сидіннями водія частіше паркують у недозволеному місці (у Нью-Йорку).

Натхнення: nauka21vek.ru

 
comments powered by HyperComments