Главная / Людина / Весняні загострення психіки

Весняні загострення психіки

 
 

psyhikaНерідко ми плутаємо погіршення настрою з сезонними депресіями, а сезонні депресії — з клінічними психіатричними захворюваннями. Але навесні відбувається різкий зліт і того, і іншого, і третього, попереджають медики.

Відомо, що навесні загострюються депресивні розлади. Але крім них, є ціла група так званих сезонних афективних розладів — до них відносяться і невротичні захворювання, і серйозні психіатричні патології, наприклад, шизофренія. Український психіатр Владісла Сова вважає, що всі пацієнти, які страждають перерахованими проблемами, не можуть в період зміни світлового сезону обходитися без медикаментозного лікування. При цьому, нагадує Сова, серйозні психіатричні захворювання не слід змішувати з типовим для стику зими і весни зниженням настрою, характерним для багатьох здорових людей.

«Будь-яка людина відчуває це в силу проблем на роботі, зміни способу життя, зміни біоритмів з переходом на весняний час, або на зимове. Нервова система відчуває дискомфорт, тому що повинна адаптуватися до зміни біоритмів, тривалості світлового дня і так далі. Але це не може бути показником, що у людини дійсно є депресія », — вважає медик.

Тому не слід дивуватися навесні, якщо ви ловите себе на хандрі і легкій депресії. Однак якщо подібний настрій не покидає вас протягом місяця і довше, має сенс звернутися до фахівця. «Вольовим зусиллям або якимось« перемиканням »людина не може, на жаль, одужати», — підкреслив Сова.

Натхнення: http://medinfo.ua

[poll id=»1″]

 
comments powered by HyperComments