Главная / Технології / Від хакерів незабаром доведеться захищати навіть мозок (відео)

Від хакерів незабаром доведеться захищати навіть мозок (відео)

 
 

Електроніка, що вживляється в головний мозок, вже дуже скоро може стати повсякденним явищем. Імплантати, пророкують футурологи, забезпечать центральний орган нервової системи додатковими «потужностями» і допоможуть суттєво розширити розумові здібності людини. Крім того, посилаючи імпульси безпосередньо в ЦНС, можна буде лікувати різні захворювання.

ad4690f093701b5e1dedd8bcd89d4a07
Біоелектронікою, зокрема, нещодавно зацікавилися в Google: 1 серпня вони заснували нову компанію, яка ставить перед собою мету розробити мініатюрні електричні імплантати до 2023 року. Органічна електроніка дозволить лікувати хронічні хвороби, такі як артрит, діабет і астма, шляхом стимулювання певних частин тіла.

Майбутнє ближче, ніж здається: вже існують біодатчики, які реєструють активність головного мозку за допомогою методу електроенцефалографії (ЕЕГ) і дозволяють рухати кінцівками, просто подумавши про це. Як людина управляє штучною рукою силою думки, можна побачити на цьому відео:

Разом з цим інтерфейси типу мозок-комп’ютер криють у собі велику небезпеку, створюючи загрозу «злому» мозку. Справою в тому, що вчені досі не з’ясували, як можна дати комп’ютерам доступ тільки до тих мозкових хвиль, які їм потрібні, а решту відсіяти.

Електроінженер Говард Чижек з лабораторії біоробототехніки Вашингтонського університету, наприклад, допускає сценарій, що вже в недалекому майбутньому вони зможуть пробратися прямо в людський розум. «Насправді залишилося дуже мало часу. Якщо ми не вирішимо цю проблему швидко, потім буде вже занадто пізно», — сказав він.

За словами його колеги Тамари Боначі, зараз комп’ютери отримують не якісь окремі, а всі ЕЕГ-сигнали, що посилаються мозком, «які містять цінну інформацію про нас як про людей». Якщо вчасно не придумати захист, зловживати «детектором думки» зможуть не тільки хакери, але також поліція або урядии. Зараз електроінженери зайняті розробкою «BCI-анонімайзера» для фільтрації ЕЕГ-сигналів, проте його ефективність поки що не доведена.

 
comments powered by HyperComments