Главная / Людина / Від росту жінки залежать і її хвороби

Від росту жінки залежать і її хвороби

Як низький зріст впливає на здоров’я

1. Низькі рідше хворіють на рак. Меланома, рак щитовидної залози, нирки, молочної залози, товстої і прямої кишки – всі вони мають зв’язок з ростом. Жінки ростом 178 см на 30-40% частіше хворіють цими типами раку, ніж жінки ростом 157 см. У високих жінок більш великі органи, відповідно, більше клітин, тому ризик розвитку раку вище. Крім того, на ризик розвитку раку впливають фактори росту, яких більше у високих людей.

2. У низьких нижчий ризик утворення тромбів. При зрості 157 см або нижче і вазі в межах норми у вас втричі менше ймовірність утворення тромбів. Норвезькі вчені встановили, що оскільки у високих кров повинна долати великі відстані, кров повільніша, що спонукає до формування тромбів, які викликають інсульти. Ви не можете змінити зріст, зате у ваших силах контролювати вагу. У високих людей з нормальною вагою ризик тромбозу не збільшений.

3. Низькі живуть довше. Дослідники з’ясували, що один з генів, який пов’язаний з довголіттям, також відповідає за низький зріст. Цей ген перешкоджає роботі інсуліноподібного фактору росту і одночасно збільшує тривалість життя.

Читайте також: 

Як високий зріст впливає на здоров’я

1. У високих людей здоровіше серце

Доведено, що у жінок зріст 173 см на 28% рідше виникають хвороби серця, ніж у жінок з ростом 160 см. В цілому з кожними 6,5 см росту ризик хвороб серця падає на 14% порівняно з іншими представниками вашої статі. Справа в тому, що ген, відповідальний за низький зріст, одночасно підвищує ризик високого рівня ЛПНЩ, тобто «шкідливі» для судин холестерину і подібних ліпідів.

2. Високим не загрожує старечий маразм. Жінки зростом 170 см в два рази рідше страждають страждають нейродегенеративними (старече слабоумство) захворюваннями, ніж жінки зростом 155 см. Вчені вважають, що це пов’язано із зовнішніми факторами, які одночасно уповільнюють зростання, такими як дитячі хвороби, стрес і неповноцінне харчування.

3. Високі легше переносять вагітність і пологи. Вчені спостерігали вагітність у більш ніж 220000 жінок і з’ясували, що майбутні мами зростом 168 см на 18-59% рідше хворіють на діабет вагітних, ніж жінки зростанням 156 см. Причина поки невідома, припускають, що є ген, асоційований з високим ростом, який впливає на засвоєння глюкози. До речі, жінкам вище 155 см рідше, ніж іншим, потрібно кесарів розтин.

Натхнення: www.zdorovieinfo.ru

 

 
comments powered by HyperComments