Главная / Поради / Відпочинок з користю для здоров’я

Відпочинок з користю для здоров’я

 
 

Сучасні люди мають можливість проводити свою відпустку різноманітно, весело і цікаво. В даний час існує декілька видів відпочинку, один з яких — активний — дозволяє не тільки набиратися нових вражень, а й зміцнювати здоров’я. Так, сьогодні досить популярні туристичні походи, які можуть бути як проведені самостійно, так і організовані туристичними компаніями. У кожного з численних варіантів походів є свої нюанси та особливості.

14-09-15-foto-600x290-1

Так, походи вихідного дня ідеально підходять для сімей, у яких немає великого досвіду в туризмі, але які при цьому хочуть провести уїк-енд на природі з користю для здоров’я. Для того щоб похід вихідного дня пройшов ідеально, слід спочатку ретельно спланувати маршрут пересування так, щоб маленькі діти, яких часто беруть з собою в подібні подорожі, не надто стомлювалися. Походи вихідного дня дуже подобаються дітям різного віку, тому брати їх з собою не просто бажано, а обов’язково! А ще краще, замовити http://universal-tour.com.ua/ в спеціалізованих агенствах.

Більш складні і підходять тільки для дорослих — піші походи. Успішність такого заходу цілком і повністю залежить від його правильної організації. Учасникам походу належить багато ходити пішки, тому варто заздалегідь подбати про якісне взуття, зручний одяг, не надто великий рюкзак. Зрозуміло, важлива і добра компанія, бо з малознайомими людьми досить складно оцінити всю красу закатів, романтику нічних багать і пісень під гітару.

Такі популярні сьогодні кінні походи відносяться до розряду екзотики. Піти в такий похід може далеко не кожен, адже для цього необхідно як мінімум вміти триматися в сідлі. Вартість такого виду туризму відрізняється більш високою ціною, ніж на інші види походів, проте, навіть незважаючи на це, число охочих помилуватися красотами навколишньої природи з сідла збільшується рік від року. У кінному туризмі існують особливо популярні маршрути, які пропонуються турфірмами всім новачкам.

Водні походи — це вельми складно, але зате надзвичайно цікаво. Сплав по річці на катамарані, байдарці, каяку, рафті, яле та інших плавзасобах дарують учасникам подібних експедицій море адреналіну і гострих відчуттів. Зрозуміло, в водні походи по бурхливих річках не беруть дітей, тому що таке пересування повязане з певною небезпекою. Однак в подорож по спокійним водним артеріям країни цілком можна взяти з собою свого юного любителя пригод. Головне, правильно підібрати рятувальні засоби. Варто пам’ятати, що навіть дорослим людям рекомендується вирушати в дорогу тільки в компанії з професійними бокораші, знаючими всі підводні камені таких походів. Водний туризм ділиться на кілька категорій складності, збільшуючись від першого до шостої.

Як раніше, так і сьогодні походи в гори для людини — це щось схоже на наркотик: чим більше подорожуєш, тим більше хочеться. У світі існує величезна кількість гірських масивів і вершин, що визначають велике число маршрутів. Гори, різні по крутизні і висоті, дозволяють туристам різного рівня підготовки побачити всі краси землі. Збираючись у похід в гори, важливо заздалегідь підібрати все необхідне спорядження, зручний одяг, подбати про безпеку. Якщо група туристів вирушає в гірський похід не через туристичне агентство, а самостійно, слід попередити про своє можливе пересування місцеву службу МНС або органи самоврядування. Також потрібно завжди мати при собі засоби зв’язку, запас води і їжі.

Дещо відрізняються від дорослих турів походи з дітьми. З юними любителями подорожей краще вирушати в дорогу в компанії знайомих людей і бажано не на далекі відстані. З дорослими учасниками походу необхідно попередньо обговорити його тривалість, вид маршруту (базовий, лінійний), протяжність денного шляху і т. д. Походи вихідного дня з дітьми, коли на весь шлях прямування не затрачається більше півтори доби, частіше вибираються для групового туризму, а якщо в сім’ї 1 або 2 дитини, має сенс влаштовувати і більш тривалі вилазки на природу. Підлітків можна брати з собою в спортивні походи 1, 2 і 3 категорії складності. У подібних походах діти вчаться спілкуватися, взаємодіяти один з одним в екстремальній обстановці, приймати відповідальні рішення.

Велосипед відомий і любимо великим числом жителів Землі. Саме тому в усі часи велопоходи мали високу популярність. Цей активний, скоріше, навіть екстремальний вид відпочинку вимагає від учасників певного рівня підготовки та необхідних навичок управління двоколісним транспортним засобом. Останнім часом все більша кількість туристичних фірм починає займатися організацією велотурів по нашій країні і в ряді зарубіжних держав. Як правило, велопоходи проводяться по найцікавішим і живописних місць різних регіонів.

 
comments powered by HyperComments