Главная / Всесвіт / Виявлені дивні планети на які вплинула Планета Х

Виявлені дивні планети на які вплинула Планета Х

 
 

Планетологи відкрили вкрай дивну карликову планету 2011 KT19, яка обертається по орбіті, «піднятої на диби», у протилежному напрямку по відношенню до всіх об’єктів Сонячної системи.

7cdf3363491a7336322fac8e1cb2e07b
Всі вісім планет, а також Плутон і всі інші карликові планети обертаються навколо Сонця в одному напрямку – проти годинникової стрілки, якщо дивитися на їхні орбіти з боку північного полюса світила. При цьому більшість з них, крім Урану, Венери і Плутона, ще до того ж і крутяться навколо своєї осі в тому ж напрямку. Тим не менш, ні однієї планети, що обертається по ретроградній орбіті, до цього часу не знаходили.

Ін-Тун Чен (Ying-Tung Chen) з Китайської академії наук Тайваню і його колеги з’ясували, що підкоряються цьому правилу не всі великі небесні тіла в Сонячній системі, спостерігаючи за вкрай дивною карликовою планетою, яка мешкає в поясі Койпера, протягом майже п’яти років.

Це небесне тіло, 2011 KT19, було виявлено автоматичним телескопом Pan-STARRS 1 у травні 2011 року в рамках спостережень за великими астероїдами, що живуть між орбітами Плутона і Нептуна. Дана частина Сонячної системи являє собою «звалище» невитрачених космічних «будматеріалів», що збереглися з часів утворення Сонця і планет 4,4 мільярда років тому.

Вивчаючи знімки Pan-STARRS 1 різних років, на яких попадався об’єкт, 2011 KT19, Чжен і його колеги не могли повірити своїм очам. Виявилося, що ця карликова планета рухається по незвичайній орбіті, обертаючись в протилежну сторону навколо Сонця порівняно з усіма іншими малими небесними тілами Сонячної системи, причому її орбіта нахилена до площини екліптики практично на 90 градусів.

Здивовані настільки дивним відкриттям, вчені перевірили свою знахідку, використовуючи канадський телескопа CFHT на Гавайських островах, камеру DECam для пошуку темної енергії і ще ряд інших обсерваторій для того, щоб переконатися, що 2011 KT19 справді обертається навколо Сонця подібним чином. Знімки з інших телескопів підтвердили, що ця карликова планета, Ніку, як назвали її астрономи, дійсно існує і має настільки незвичайну орбіту.

Це слово в перекладі з китайської мови означає «повстанець» або «повсталий», що відображає характер руху 2011 KT19 навколо Сонця і її невідповідність звичного порядку речей у Сонячній системі. За своїми розмірами Ніку є досить невеликою карликовою планетою, чий діаметр не перевищує 200 кілометрів, а надра складені з заморожених газів і льоду. Рік на цій планеті триває приблизно 200 років, і вона знаходиться між орбітами Нептуна і Плутона.

За словами планетологів, існують натяки на наявність ще однієї подібної карликової планети – «Дракули» 2008 KV42, яка обертається за схожою орбіті і знаходиться неподалік від Ніку. Поруч з ними обертається ще чотири великих астероїди, які рухаються по орбітах в протилежному, «нормальному» напрямку.

Як вважає Чен, такий збіг не випадковий – і «Дракула», і Ніку, і їхні супутники-астероїди, могли опинитися на подібній «піднятої на диби» орбіті завдяки дії тяжіння загадкової «планети ікс», відкритої Костянтином Батигіним і Майклом Брауном в кінці минулого року.

Тим не менш, таке пояснення не зовсім вкладається в дані спостережень, як вважає сам Батигін, поки у планетологів немає пояснення тому, як «Дракула», Ніку і їх супутники «повстали» проти звичного порядку речей. Можливо, припускає Батигін, що існує, крім «планети ікс», ще ряд інших об’єктів, які вносять хаос в життя околиць Сонячної системи.

 
comments powered by HyperComments