Главная / Фото / Вілла Nyberg: круглий пасивний будинок у Швеції

Вілла Nyberg: круглий пасивний будинок у Швеції

 
 

Цей пасивний будинок, перший з запланованої серії, Kjellgren Kaminsky Architecture розробила у співпраці з компанією Emrahus з метою зробити еко-будівельні технології більш доступними. Вілла розташована на березі озера в Борланге, центральній Швеції. Загальна площа будинку складає 156 кв. м.

Вілла Nyberg: круглий пасивний будинок у Швеції (4)
Пасивний будинок — це теплоізольована будівля, яка забезпечується енергією, вже наявної в приміщеннях. У будівлі встановлені сонячні батареї, вітрогенератори, колектори опадів і система природного очищення води. У такому будинку багато денного освітлення і тепла, виробленого у великій кількості мешканцями і побутовою технікою.

Вілла Nyberg: круглий пасивний будинок у Швеції (5)

Круглий план дозволив організувати невеликий внутрішній двір зі сходами на другий поверх. Всі приміщення розташовані навколо центрального атріуму — планування повторює внутрішній добовий цикл людини. Мешканці та гості будинку, переходячи з однієї кімнати в іншу, за добу повністю обходять будинок. Кругле планування будинку сприяє збереженню тепла, оскільки зменшує площу зовнішніх стін.

Вілла Nyberg: круглий пасивний будинок у Швеції (2)                        

Вітальня і кухня виходять вікнами на озеро, а спальні і ванні кімнати — на іншу сторону будинку, що виходить до лісу. Планування орієнтоване по сторонах світу так, щоби сонячного світла надходило вдосталь, та не заважало життєдіяльності.

Вілла Nyberg: круглий пасивний будинок у Швеції (3)

Вілла Nyberg: круглий пасивний будинок у Швеції (1)

Також враховано розташування по сторонах світу, щоб забезпечити достатню освітленість в усі години доби, тим самим заощадити на енергоспоживанні. Вілла побила шведські рекорди в теплоізоляції. Герметичність будинку — 0,038 л / кв. см., а шведський стандарт становить 0,3 л / кв.см. Витрати на опалення — всього 25 кВт-г/кв.м. в рік!

Вілла Nyberg: круглий пасивний будинок у Швеції (6)

Вілла Nyberg: круглий пасивний будинок у Швеції (7)

Вілла Nyberg: круглий пасивний будинок у Швеції (8)

Вілла Nyberg: круглий пасивний будинок у Швеції (9)

Вілла Nyberg: круглий пасивний будинок у Швеції (10)

Натхнення: bonavilla.ru

 
comments powered by HyperComments