Главная / Всесвіт / Винайшли кристали, які допоможуть знайти інопланетян

Винайшли кристали, які допоможуть знайти інопланетян

 
 

Співробітники Центру інфрачервоних волоконних технологій(ЦІВТ) Уральського федерального університету розробили унікальні світлопроводи, які можуть бути використані для пошуку позаземних цивілізацій і інопланетян. Пропускаючи випромінювання в широкому діапазоні спектру, вони допоможуть інфрачервоним телескопам упізнати температуру планет в далекому космосі і визначити, які з них потенційно придатні для життя. Винаходом уральських учених вже зацікавилися в Роскосмосе.

«Новий світлопровід з галогенідів металів відсікає випромінювання зірки і посилює випромінювання планети. Таким чином, можна побачити за допомогою телескопа, в якому в якості фільтру встановлені наші світлопроводи, планети, схожі на Землю», — пояснив заступник директора Центру інфрачервоних волоконних технологій Урфу Олександр Корсаков.

Розробка велася з 1980-х років доктором технічних наук Лією Жуковой, нині очолюючою ЦІВТ. Унікальні інфрачервоні світлопроводи з поліпшеними характеристиками, що не мають аналогів у світі, були створені з вирощених під її керівництвом кристалів. Разом з нею авторами винаходу стали Олександр Корсаков, старший науковий співробітник Владислав Жуков, а також інженери Андрій Чазов і Дмитро Врублевский.

Варто відмітити, що дослідження Всесвіту — зовсім не єдина сфера можливого застосування цих світлопроводів. Їх можна використати у фармацевтичній, нафтогазовій, хімічній і харчовій промисловості. Розробка конкретних чинів і методик використання нині є завданням ЦІВТ.

 
comments powered by HyperComments