Главная / Відео / Віртуальна прогулянка по руслу древньої марсіанської річки (відео)

Віртуальна прогулянка по руслу древньої марсіанської річки (відео)

Фахівці Європейського космічного агентства (ESA) опублікували дивовижне відео, створене на основі тисяч фотографій, отриманих з автоматичної міжпланетної станції «Марс-Експрес». У цьому відео ми з вами можемо пролетіти над так званим Mawrth Vallis (Mawrth – це «Марс» валлійською мовою) – руслом, що залишилося від стародавньої марсіанської річки, яка колись протікала по поверхні Червоної планети. Протяжність пересохлої річки перевищує 630 кілометрів, глибина її в деяких місцях досягає 2000 метрів.

032af7fb0d79bbabdf813a6d061e6cc8

У відео, створеному фахівцями ESA, ми пролітаємо над величним марсіанським каналом, в якому колись протікав потужний водний потік і де, можливо, вирувало життя. Вчені припускають, що вік цього русла становить більше 4 мільярдів років.

На берегах навколо Mawrth Vallis видно сліди масованих бомбардувань метеоритами. Багато кратерів вражають своїми розмірами. Саме русло вкрите шаруватими глиняними відкладеннями, або філлосилікатами. Саме ці відкладення дуже цікаві вченим, адже в них може міститися інформація про минуле Марса, а можливо, і про живих організмів, що населяють його колись.

Не виключено, що регіон, де знаходиться Mawrth Vallis, буде досліджений вченими в ході майбутніх місій на Червону планету.

 

 
comments powered by HyperComments