Главная / Земля / Вивчення Світового океану з космосу

Вивчення Світового океану з космосу

 
 

Дослідження показали, що брати проби води, використовуючи космічний супутник, не просто ефективніше, але ще й дешевше, порівняно з залученням наукового флоту.

20-02-15-foto-600x407-1 (2)

Техніки та методики вивчення океанічних вод (зокрема, ступінь їх окислення) постійно удосконалюються. Одним з найбільш перспективних методів на даний момент можна назвати залучення до подібних досліджень космічних апаратів. Справа в тому, що вони дозволяють охоплювати величезні площі, ведучи спостереження з висоти в 700 км. При цьому можливе вивчення навіть важкодоступних областей.

Як відомо, близько 25% щорічного обсягу викидів СО2 від виробництва цементу і спалювання палива потрапляє у води Світового океану. Це призводить до поступового окислення води, що тягне за собою зміну клімату і навіть знищення цілих екосистем. Для людини все це загрожує трагічними наслідками, адже екосистема безпосередньо пов’язана з його життєдіяльністю. Таким чином, контроль зміни кислотності води є надзвичайно важливим для самого виживання людини як біологічного виду.

http://go.ad2upapp.com/afu.php?id=869299
Спільний проект кількох великих інститутів та ЄКА дозволить проводити більш масштабні та ефективні заміри кислотності, використовуючи для цих цілей космічний апарат. Використання супутника дозволить виробляти необхідні заміри навіть в таких небезпечних місцях, як арктичні води. Цілодобові спостереження проводити тут не просто складно, але ще й украй дорого, адже для цього потрібно залучати наукові суда.

Читайте також: У Світовий океан щорічно потрапляє 8 млн тонн пластикового сміття

20-02-15-foto-600x246-2

Крім того, проби води в даному випадку беруться безпосередньо з борту судна, що дає можливість стежити тільки за невеликими ділянками океану. Супутники ж оснащені особливими тепловізорними камерами, завдяки чому вимірювати температуру океану можна з високою точністю. А ще є надточні датчики солоності. У комплексі обладнання космічних супутників дозволяє охоплювати величезні території і вести дослідження безперервно. Це дасть можливість більш ефективно знаходити і контролювати навіть мінімальні зміни кислотності води.

Натхнення: innoros.ru

 
comments powered by HyperComments