Головна / Земля / Вивчення Світового океану з космосу

Вивчення Світового океану з космосу

 

Дослідження показали, що брати проби води, використовуючи космічний супутник, не просто ефективніше, але ще й дешевше, порівняно з залученням наукового флоту.

20-02-15-foto-600x407-1 (2)

Техніки та методики вивчення океанічних вод (зокрема, ступінь їх окислення) постійно удосконалюються. Одним з найбільш перспективних методів на даний момент можна назвати залучення до подібних досліджень космічних апаратів. Справа в тому, що вони дозволяють охоплювати величезні площі, ведучи спостереження з висоти в 700 км. При цьому можливе вивчення навіть важкодоступних областей.

Як відомо, близько 25% щорічного обсягу викидів СО2 від виробництва цементу і спалювання палива потрапляє у води Світового океану. Це призводить до поступового окислення води, що тягне за собою зміну клімату і навіть знищення цілих екосистем. Для людини все це загрожує трагічними наслідками, адже екосистема безпосередньо пов’язана з його життєдіяльністю. Таким чином, контроль зміни кислотності води є надзвичайно важливим для самого виживання людини як біологічного виду.

Спільний проект кількох великих інститутів та ЄКА дозволить проводити більш масштабні та ефективні заміри кислотності, використовуючи для цих цілей космічний апарат. Використання супутника дозволить виробляти необхідні заміри навіть в таких небезпечних місцях, як арктичні води. Цілодобові спостереження проводити тут не просто складно, але ще й украй дорого, адже для цього потрібно залучати наукові суда.

Читайте також: У Світовий океан щорічно потрапляє 8 млн тонн пластикового сміття

20-02-15-foto-600x246-2

Крім того, проби води в даному випадку беруться безпосередньо з борту судна, що дає можливість стежити тільки за невеликими ділянками океану. Супутники ж оснащені особливими тепловізорними камерами, завдяки чому вимірювати температуру океану можна з високою точністю. А ще є надточні датчики солоності. У комплексі обладнання космічних супутників дозволяє охоплювати величезні території і вести дослідження безперервно. Це дасть можливість більш ефективно знаходити і контролювати навіть мінімальні зміни кислотності води.

Натхнення: innoros.ru

 
Loading...
comments powered by HyperComments