Главная / Авто / Водневий автомобіль Toyota Mirai з’явиться у продажу вже цієї осені

Водневий автомобіль Toyota Mirai з’явиться у продажу вже цієї осені

 
 

Борці за екологію можуть святкувати маленьку перемогу. Найбільший японський автогігант Toyota готовий приступити до серійного виробництва автомобіля, що працює на рідкому водні – Mirai, що в перекладі з японської означає «майбутнє».

http://go.ad2upapp.com/afu.php?id=869299

Заправляється Mirai, як зазвичай, через горловину бака. Звідти рідкий водень з допомогою помпи надходить в паливний осередок, де відбувається хімічна реакція між киснем і воднем. В результаті виробляється електроенергія, яка живить автомобіль. Єдиним побічним продуктом є вода. Автомобіль може розвивати швидкість близько 180 км/год. До 100 км/год він розганяється за 9,6 сек. Заправки вистачає на 650 км.

У водневих автомобілів, як і раніше, чимало скептиків, які, як правило, наводять у приклад дирижабль «Гінденбург», що зазнав катастрофи в Нью-Джерсі в 1937 році, який теж був заповнений воднем. Однак проводити паралелі в даному випадку абсолютно некоректно. Справа в тому, що баки Mirai дуже міцні, набагато міцніше традиційних бензобаків. Наприклад Toyota вже готові наслідувати Honda, Ford і Nissan.

Поки що однією з головних проблем, з якою зіткнуться власники таких автомобілів, є мізерне мале число заправних станцій. Так у Великобританії їх лише 12, а через 5 років ця цифра збільшиться до 65. Також не до кінця зрозуміло, з чого краще виробляти водень в промислових масштабах, не забруднюючи навколишнє середовище. Та й ціну автомобіля – 37 тисяч фунтів стерлінгів – навряд чи можна назвати загальнодоступною.

Технічні характеристики

Тип кузова Седан
Силова установка Гібридна на водневих паливних елементів
Потужність двигуна 154 л/с
Витрата (еквівалентний) 5 літрів на 100 км
Максимальна швидкість 175 км/год
Запас ходу 650 км
Привід Передній
Довжина 4870 мм
Ширина 1810 мм
Висота 1535 мм
Колісна база 2780 мм
Маса 1850 кг
Ціна 58325 $
Салон Toyota Mirai
 

Натхнення: www.techcult.ru

 
comments powered by HyperComments