Главная / Екологія / ВООЗ склала рейтинг найбільш екологічно чистих столиць світу

ВООЗ склала рейтинг найбільш екологічно чистих столиць світу

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ), проаналізувавши рівень забруднення повітря, підготувала доповідь про екологічний стан міст світу. У списку опинилися як найчистіші міста, так і найбільш забруднені.


На основі доповіді ВООЗ складено рейтинг 10 найбільш екологічно чистих світових столиць. Очолює його шведський Стокгольм, який вже до 2050 року планує відмовитися від використання викопного палива — це нафта, вугілля, газ та інші горючі речовини. За Стокгольмом слідує новозеландська столиця Веллінтон, влада якого приступила до реалізації масштабних програм у сфері енергоефективності та проектів по управлінню відходами. Трійку замикає австралійська Канберра з населенням в 400 000 чоловік. На четвертій позиції розмістилася Оттава (Канада), на п’ятій — шотландський Едінбург.

У десятку в порядку убування були також включені Монтевідео (Уругвай), Таллінн (Естонія), Гельсінкі (Фінляндія), Монако і Мадрид (Іспанія).

Найбільш забрудненою зі світових столиць ВООЗ був визнаний Ер-Ріяд (Саудівська Аравія). До антирейтингу також увійшли Нью-Делі (Індія) і Доха (Катар).

ВООЗ, формуючи рейтинг, покладався на дані про норму концентрації в атмосфері дрібнодисперсних частинок PM 2,5, які знаходяться в повітрі міст у зваженому стані.

 
comments powered by HyperComments