Главная / Людина / ВООЗ визнала залежність від відеоігор хворобою

ВООЗ визнала залежність від відеоігор хворобою

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) включила залежність від відеоігор в нове видання Міжнародної класифікації хвороб (МКБ-11).

ВОЗ признала зависимость от видеоигр болезньюPixabay

ВООЗ опублікувала одинадцяте видання МКБ-11, в яке були включені понад 55 тисяч захворювань, травм, розладів і т. д. Оновлена класифікація доступна в електронному вигляді — з нею можна ознайомитися за посиланням.

У новому виданні ВООЗ вперше включила в перелік хвороб і розладів залежність від відеоігор (як оффлайн-, так і онлайн-ігор). Ця залежність вказана в розділі «Психічні, поведінкові та нервово-психічні розлади»: для неї, як повідомляється в документі, характерне постійне або періодичне порушення здатності контролювати частоту, тривалість і т. п. ігрових сесій, підвищення значимості відеоігор до такої міри, що вони стають пріоритетніше інших життєвих інтересів і щоденних активностей, а також продовження або навіть збільшення ігрових сесій, незважаючи на появу негативних наслідків. За словами ВООЗ, розлад може призводити до значних проблем в особистому та сімейному житті, а також до проблем, пов’язаних з навчанням, професійною областю та іншими важливими сферами життя людини.

ВООЗ зазначає, що для діагностування ігрової залежності симптоми повинні спостерігатися як мінімум протягом 12 місяців. При цьому організація зазначає, що цей термін може бути скорочений, якщо «всі діагностичні вимоги дотримані і симптоми серйозні».

На даний момент, як і раніше, діє 10-е видання МКБ, яке було схвалене Генеральною асамблеєю охорони здоров’я в 1990 році. Асамблеї представлять нове, 11-е видання на затвердження в травні наступного року, і воно повинно вступити в силу з 1 січня 2022 року.

Натхнення: www.popmech.ru

 

 
comments powered by HyperComments