Главная / Здоров'я / Вороги у вашому ліжку: як часто міняти спальні приналежності?

Вороги у вашому ліжку: як часто міняти спальні приналежності?

 
 

Набагато приємніше засинати, коли на ліжку чисті спальні приналежності – свіжа постільна білизна, нові матраци і подушки. А от проводити ніч на простирадлах і подушках, які давно не змінювалися, не просто некомфортно – це небезпечно для здоров’я. Дізнайтеся, як часто повинна проводитися зміна постільної білизни, щоб ваше ліжко не стала джерелом хвороб.

09-03-16-foto-600x400-2

Спальні приналежності під мікроскопом

На постільні речі, як і на інших поверхнях, осідає пил, який містить різні мікроорганізми – віруси, спори, бактерії, мікроскопічні білизняні кліщі. Крім того, підраховано, що за одну ніч людина залишає на ліжку близько 166 млн. змертвілих клітин свого тіла. Додайте до них піт, жир та інші природні виділення. Невидимими оку частинками шкіри харчуються білизняні кліщі і швидко розмножуються у вашому ліжку.

Ці мешканці в постільній білизні, матрацах і подушках потрапляють в дихальні шляхи людини, провокують розвиток алергічних реакцій, подразнюють слизові, пригнічують імунітет. Уникнути таких наслідків допоможе своєчасна прання постільної білизни, зміна матраців і подушок.

Як часто потрібна зміна постільної білизни?

Оптимальною вважається прання постільної білизни один раз на тиждень. Особливо в теплу пору року. Взимку допустимо прати постільну білизну раз на 2 тижні. Ці терміни можуть істотно змінюватися, залежно від того, наскільки людина дотримується особистої гігієни. Якщо ви не звикли митися щодня, зміна постільної білизни повинна бути більш частою.

Бажано міняти наволочки частіше, ніж решта постільної білизни. Особливо якщо ваше волосся швидко жирніє. Позапланова часта зміна спального приладдя потрібно під час інфекційного захворювання або підвищеної температури тіла, коли людина багато потіє. Після одужання, в будь-якому випадку, влаштуйте прання постільної білизни.

Рекомендується прати постіль при температурі не нижче 50 градусів, щоб знищити білизняних кліщів та інші мікроорганізми. Під час прання бажано використовувати відбілювач.

Як часто міняти ковдри, матраци і подушки?

Білизняні кліщі чудово відчувають себе в старих ковдрах, подушках і матрацах. Тому рекомендується міняти ковдри хоча б раз у 10 років, матрац – раз в 6-7 років, а подушку – раз в 3-4 року.

З іншого боку, наповнювачі в подушках самі по собі можуть стати джерелом алергенів. Насамперед, це пух, шерсть та інші натуральні матеріали. Тому бажано придбати подушки з якісних синтетичних матеріалів. Ці спальні приналежності досить віддавати в хімчистку кожні півроку. Якщо ви алергік – то кожні 3-4 місяці. А ось подушки з натуральних матеріалів рекомендується міняти мінімум кожні 1-2 роки.

Крім того, ковдри і подушки потрібно регулярно провітрювати.

Фото: Depositphotos

Натхнення: www.likar.info

 
comments powered by HyperComments