Главная / Земля / Всесвітня посуха знищить людство

Всесвітня посуха знищить людство

Фахівці Міжнародного інституту управління водними ресурсами підрахували, що прісна вода на Землі закінчиться вже через 25 років. І станеться це через зростання населення планети.

cbf839a80b29455dcc1c1932d98aba04
На сьогоднішній день населення Землі вже переступило семимільярдний кордон. Щорічний приріст населення планети становить близько 83 мільйонів чоловік. Вчені стверджують, що щорічний приріст потреби в прісній воді становить 64 мільйони кубометрів. І при цьому постійно зростає. За період часу, коли населення планети зросло в три рази, використання прісної води зросло в 17 разів. А через 20 років споживання прісної води може збільшитися ще втричі.

Вже зараз кожна шоста людина на планеті відчуває нестачу прісної питної води. І кількість людей, які постійно відчувають спрагу, постійно зростає. За статистикою, практично п’ята частина населення нашої планети живе в районах, де відчувається гостра нестача питної води. Крім того, одна чверть населення живе в країнах, які відчувають цю нестачу у зв’язку з відсутністю інфраструктури, необхідної для забору води з водоносних пластів і річок. З цих же причин нестача води спостерігається навіть в тих районах, де випадають рясні атмосферні опади і є великі запаси прісної води.

Але вони далеко не безмежні, і вже підходять до кінця. Згідно з дослідженнями, вже через 10 років більше половини держав планети будуть відчувати серйозну нестачу води. А до середини XXI століття більша половина населення Землі буде гинути від спраги. Але і це ще не все. За підрахунками фахівців, приблизно в 2030 році половина населення планети буде щодня існувати під загрозою водного дефіциту. При цьому до 2050 року населення країн, що розвиваються, в яких вже сьогодні води не вистачає, значно збільшиться.

Тільки в Африці до 2020 року, через зміни клімату без питної води виявляться від 75 до 250 мільйонів чоловік. Більш того, зневоднення пустельних і напівпустельних регіонів викличе стрімку міграцію населення. Як вважають експерти, з насиджених місць у пошуках вологи кинуться від 24 до 700 мільйонів чоловік. Є підстави вважати, що вони рушать на північ. Можливо, в Європу і навіть далі.

На думку кліматологів, військовий сценарій з участю збройних сил різних держав через нестачу прісної і питної води цілком реальний.

 
comments powered by HyperComments