Головна / Здоров'я / Ввечері для читання краще використовувати «паперову» книгу, а не планшет

Ввечері для читання краще використовувати «паперову» книгу, а не планшет

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Оцініть статтю!)
Загрузка...
 
 

Використання електронних пристроїв для читання ввечері може завдати шкоду сну і, як наслідок, здоров’ю. До такого висновку прийшли фахівці Гарвардської медичної школи, передають strf.ru з посиланням на журнал Proceedings of the National Academy of Sciences.
23-12-14-foto-600x382-1

12 добровольців були замкнені в «лабораторії сну» протягом двох тижнів. Протягом п’яти днів вони читали перед сном iPad, а потім ще п’ять — паперову книгу в м’якій обкладинці. Дослідники встановили, що в першому випадку сон учасників експерименту був гіршим і вони відчували себе більш втомленими.

Лікарі виявили, що причиною порушення сну є випромінювання в синьому спектрі, яке присутнє в смартфонах, планшетах і світлодіодному освітленні: воно пригнічує синтез гормону сну мелатоніну, порушуючи біологічний ритм. Людина довше не може заснути і її сон менш глибокий.

http://go.ad2upapp.com/afu.php?id=869299
Провідний дослідник, професор Чарльз Чейслер (Charles Czeisler) відзначив і інший аспект впливу електронних пристроїв: «Світло, що випромінюється більшості електронних книг, світить прямо в очі читачеві, а при читанні друкованої книги читач сприймає світло, відбите від сторінки».

Читайте також: Ґаджети викликають мігрені і порушення сну

Лікарі радять використовувати в побуті лампи з жовтим світлом і приглушати яскравість електронних пристроїв у вечірній час, а краще ввести для них «комендантську годину» після 22:30. Якщо працювати перед сном необхідно, вони рекомендують знизити в налаштуваннях інтенсивність випромінювання в синьому спектрі.

 
Loading...
comments powered by HyperComments