Главная / Всесвіт / У цьому році Китай запустить супутник для прогнозу землетрусів

У цьому році Китай запустить супутник для прогнозу землетрусів

Китай планує в другій половині 2017 здійснити запуск супутника для збору даних про стан земної кори, які можуть використовуватися для моніторингу і передбачення землетрусів.

5f88c689f3b7cc6064c16b8b212ab2e3

Відзначається, що рухи земної кори створюють електромагнітне випромінювання, яке можна спостерігати з космосу за допомогою супутника. Збираючи також дані про плазми іоносфери і частинки з високою енергією, супутник зможе в реальному часі давати прогноз про можливість землетрусу в Китаї та сусідніх регіонах.

За планами супутник після запуску пропрацює на орбіті п’ять років. Китайські вчені мають намір з його допомогою збирати дані і після їх аналізу знайти загальні фактори, які можуть використовувати в технологіях по прогнозуванню землетрусів. Також супутник зможе використовуватися в навігаційних цілях.

Раніше Китайська корпорація аерокосмічної науки і техніки (CASC) повідомила, що Китай планує у 2017 році здійснити близько 30 запусків у космос. Серед них, зокрема, в рамках програми зондування Місяця планується запуск за допомогою найпотужнішоої ракети-носія КНР «Чанчжен-5» («Великий похід-5») супутника «Чан’є-5», який повинен буде здійснити посадку на місячну поверхню, зібрати необхідні зразки і повернутися на Землю.

 
comments powered by HyperComments