Главная / Земля / У глибинах Землі знайдені «пекельні» мікроби

У глибинах Землі знайдені «пекельні» мікроби

 
 

Мікроорганізми, що живуть в декількох кілометрах під землею і отримують поживні речовини за допомогою переробки чадного газу, були відкриті об’єднаною групою дослідників зі Сполучених Штатів і Швеції.

У глибинах Землі знайдені "пекельні" мікроби

Цілий клас незвичайних мікробів було виявлено дослідницькою групою, очолюваною Бреттом Бейкером, при обстеженні занедбаних золотоносних шахт, розташованих на території Південно-Африканської Республіки.

«Ми знайшли колонії вкрай незвичайних мікробів в пробах ґрунту і підземних вод, які ми взяли в старих шахтах ПАР, на глибині від кілометра до трьох», — пишуть вчені на сторінках наукового видання Nature Microbiology.

Відзначається, що харчування мікроорганізмів є унікальним і принципово відмінним від інших мешканців нашої планети. Замість світла Сонця і кисню, вони споживають чадний газ, окис азоту і водень. При цьому, чадний газ — основа їхнього раціону.

Вчені назвали нововідкритих представників архей (одноклітинних без ядра і органел) в честь стародавнього бога підземного світу Гадеса (Аїда) — Hadesarchaea.

 
comments powered by HyperComments