Главная / Земля / У Йорданії знайшли міста невідомої стародавньої цивілізації

У Йорданії знайшли міста невідомої стародавньої цивілізації

Археологи з Німецького археологічного інституту виявили в пустельному районі Йорданії залишки трьох великих поселень Бронзового століття.

35a64006449453a8a4882b8d6059b99b
Повідомляється, що непогано збережені залишки прекрасно облаштованих міст були виявлені в ході розкопок на краю вулканічної пустелі на північному сході Йорданії, поруч із сирійським кордоном.

Археологи встановили, що поселення були надійно укріплені. Вони володіли ефективними системами іригації для збору дощової води і зрошення висячих садів на штучних терасах. Радіовуглецевий аналіз показав, що поселення були побудовані між 4000 і 3500 років до нашої ери, тобто приблизно за тисячу років до створення єгипетських пірамід.

Читайте також: 

Учені поки не знають, який народ їх звів. Але відзначають високий рівень розвитку стародавніх жителів, оскільки створені ними інженерні споруди порівнянні з досягненнями шумерської цивілізації.

За словами керівника експедиції доктора Бернда Мюллера-Нойхофа, досі найсхіднішим і найдавнішим містом в цих місцях вважалася Джава. Проте виявлені поселення цілком можуть виявитися старші. Дослідники мають намір продовжити розкопки.

 

 
comments powered by HyperComments