Главная / Всесвіт / У космосі знайшли рекордно яскраву подвійну зірку (відео)

У космосі знайшли рекордно яскраву подвійну зірку (відео)

 
 

Дослідники знайшли зірку LMC P3 з рекордно високим гамма-випромінюванням. Це перше світило такого роду, виявлене поза нашою Галактикою.

Об’єкт LMC P3 розташований на відстанні 163 тис. світлових років від нас у галактиці Велика Магелланова Хмара. Вперше про існування LMC P3 дізналися в 2012 році: дані були надані обсерваторією «Чандра», яка виявила сильне джерело рентгенівського випромінювання. Вчені прийшли до висновку, що дане джерело розташоване поруч з масивною зіркою, яка крупніше нашого світила в 25-40 разів. Однак було неясно, чим саме породжується настільки потужне випромінювання. Передбачалося, що мова може йти або про чорну діру, або нейтронну зірку. І зараз експерти змогли відповісти на це питання.

Читайте також: 

За допомогою космічного телескопа «Фермі» фахівці проаналізували гамма-випромінювання, що виходить від LMC P3. Виявилося, що його потужність неймовірно висока. Зіставивши нові дані з раніше отриманими від обсерваторії «Чандра», експерти встановили, що LMC P3 являє собою подвійну зірку: навколо «повноцінного» світила обертається нейтронна зірка. Вчені прийшли до висновку, що LMC P3 є найяскравішою з відомих зоряних систем у радіо — та рентгенівському діапазонах. Рекордно яскраве випромінювання пояснюється взаємодією двох об’єктів. Періодичність гамма-викидів від зірки становить 10,3 дня.

 
comments powered by HyperComments