Главная / Всесвіт / У Марса знайшли зникаючі супутники

У Марса знайшли зникаючі супутники

Американські геофізики показали, що марсіанські супутники, швидше за все, формуються з кільцевих систем, які через деякий час руйнуються і перетворюються в місяць. Вчені нарахували кілька таких перетворень в історії Марса.


Відомо, що Фобос, один з двох супутників Марса, через приблизно 70 мільйонів років настільки близько наблизиться до планети, що буде зруйнований приливними силами. Проведене вченими комп’ютерне моделювання показало, що приблизно 80 відсотків матерії Фобоса впаде на Марс, а з решти 20 відсотків сформується навколо планети кільце. З плином часу з нього утворюються нові супутники. На думку вчених, подібні процеси неодноразово відбувалися протягом всієї історії Марса.

Проведені вченими моделювання дозволили пояснити походження Фобоса і Деймоса — двох супутників Марса. Ймовірно, що місяці утворилися тоді, коли кільцева система навколо Марса виникла в третій-сьомий рази протягом останніх 4,3 мільярда років.

Автори відзначають, що, ймовірно, ряд аномальних відкладень на поверхні Марса можна пояснити падінням матерії з кільцевих систем на планету.

 
comments powered by HyperComments