Главная / Земля / У минулому Гренландія не була покрита льодом

У минулому Гренландія не була покрита льодом

Американські та британські вчені опублікували результати своїх досліджень, що стосуються історії Гренландії.

7670fac7b8dbc76b68e1ab92a2150d59

У першій статті вчені повідомили про виявлення ізотопів хімічних елементів, які під дією космічних променів виникли в корінних породах, знайдених під Гренландським крижаним щитом. Дані, отримані фахівцями, вказують на те, що принаймні один раз в епоху плейстоцену, від 2,6 мільйона до 11,7 тисячі років тому, острів був майже повністю вільний від льоду.

Також вчені не виключають ймовірність сценарію, згідно з яким в історії Гренландії було декілька періодів, коли вона була повністю вільна від льоду. Ці проміжки часу тривали, за оцінками авторів, близько 280 тисяч років.

У другому дослідженні фахівці повідомляють про виявлення відкладень, які в результаті вивітрювання з глибин острови опинилися біля його берегів. Їх дані суперечать дослідженням першої групи вчених і свідчать про те, що Гренландія ніколи повністю не звільнялася від льоду, хоча були періоди, коли значна частина острова була від нього вільна.

Тим не менш обидва набори даних отримані зі Східної Гренландії, вказують на те, що в минулому в цій частині острова було значно менше льоду, ніж зараз.

 
comments powered by HyperComments