Главная / Земля / У Перу виявили сліди масових жертвоприношень дітей

У Перу виявили сліди масових жертвоприношень дітей

Група археологів виявила на північному узбережжі Перу рештки понад 50 дітей — представників доколумбової культури Чиму (Південна Америка) — які були принесені в жертву.

Розкопки проводилися в Пампа Ла Круз в Трухільо. Скелети дітей у віці 6-14 років з видаленою грудиною були обгорнуті в бавовняні савани. Зазначається, що місце масового поховання знаходиться в одному кілометрі на північ від Уанчакіто, де були виявлені кістки 140 дітей та 200 дитинчат лам. Однак, на думку вчених, в ході розкопок може бути знайдено ще більше останків.

Жертвоприношення на узбережжі відбулося понад 600 років тому в ході ритуалу, призначеного для запобігання катастрофічних злив і повеней, викликаних могутніми фазами Ель-Ніньо.

Інше масове ритуальне вбивство в Уанчакіто сталося, за оцінками, 550 років тому. Місце розправи знаходиться в 300 метрах від Тихого океану, серед житлових кварталів за межами міста Трухільо в регіоні Ла-Лібертад (північний захід Перу). Ця знахідка стала найбільшим свідченням дитячого жертвопринесення в Перу.

Доколумбова культура Чиму проіснувала з 1250 по 1470 рік. Держава, де вона виникла, називалося Чимором, а в столиці Чан-Чан жили до 60 тисяч людей, що робило це місто найбільшим мегаполісом у Південній Америці того часу. На початку XVI століття Чимор, завойований до того часу інками, був знищений іспанськими конкістадорами.

 
comments powered by HyperComments