Главная / Земля / У пустелі Намібії знайшли стародавній галеон набитий золотом

У пустелі Намібії знайшли стародавній галеон набитий золотом

 
 

Намібійські видобувачі алмазу натрапили на уламки 500-річного корабля у пустелі неподалік від узбережжя. Португальське судно Bom Jesus («Добрий Ісус») зникло в 1533 році на шляху в Індію.

72670bad632a0fdef29284d4c65862a0
Знайдене під вельми значним шаром піску, судно перебувало на місці давньої рукотворної морської лагуни, яке в даний час перетворилася в солоне озеро. В трюмі було знайдено золоті і срібні монети, а також безліч слонячих бивнів. Загальна вартість товарів оцінюється більш ніж в 13 млн доларів.

Корабель був знайдений після осушення одного з солоних озер неподалік від Берега Скелетів (Skeleton Coast). Час від часу в цих місцях виявляють кораблі, але португальське вантажне судно — найстаріше з усіх знайдених і єдине, чий вантаж являє таку цінність.


Предмети, знайдені на кораблі, з лопаткою для розуміння масштабу: астролябія (в центрі), сковорода і деякий глиняний посуд. Речі непогано збереглися.


Молитовні чотки і срібна португальська монета.


Уряд Намібії присвоїть знайдений на кораблі скарб собі. «Це нормальна практика, коли неподалік від узбережжя виявляються затонулі кораблі. Якщо судно ходило під прапором певної країни, цінності, знайдені в ньому, повинні бути передані її правонаступникам. Однак у цьому випадку уряд Португалії дуже щедро відмовився від цього права», — розповідає археолог Дітер Нулі. На фото: Дітер демонструє, як використовувалася астролябія, попередник секстанта.

В трюмах було знайдено безліч іспанських, португальських і венеціанських золотих монет, слонова кістка із Західної Африки, німецькі мідні злитки, зброю і, звичайно, скелети.


Ця модель дає можливість уявити, як міг виглядати Bom Jesus під час свого плавання в Індію в далекому 1533 році.

 
comments powered by HyperComments