Главная / Земля / У риби-каменя виявили незвичайний засіб захисту

У риби-каменя виявили незвичайний засіб захисту

Вчені, що виявили дивний засіб захисту у риб-каменів, називають його лакримальною шаблею. Але для хижаків, які наважаться зв’язатися з цими добре озброєними створіннями, унікальне відкидне лезо означає великі проблеми.

«Ми повідомляємо про відкриття захисного пристосування у бородавчатки або риб-каміння, яке було виявлено під час генетичного дослідження скорпенових і їх родичів», — повідомляє нове дослідження дивного тваринного, опубліковане в науковому журналі Copeia.

Коли хижаки наближаються або намагаються з’їсти рибу-камінь, раптово з’являється кістяне відкидне лезо. Вчені Канзаського університету (США), які виявили лакримальну шаблю, кажуть, що вона може виступати як візуальний засіб залякування: будь-яка риба, яка наважиться проковтнути рибу-камінь повинна бути готова до досить неприємного сюрпризу. Але також імовірно, що відкидне лезо використовується у бійках між представниками виду.

Про риб-камені, різнокольорових і дивно виглядаючих істот, які живуть в Тихому та Індійському океанах, відомо дуже мало. І, ймовірно, тому команда під керівництвом Вільяма Лео Сміта з Інституту біорізноманіття при Канзаському університеті і Музею природної історії, були першими, хто відкрив виступаючу частину, якої немає у будь-якої іншої риби, відомої науці.

Крім відкриття раніше невідомого елемента, генетичний аналіз показав, що риби-камені ближче пов’язані з плоскоголовими рибами, морськими півнями і скорпеновими, ніж вважалося раніше. Відкриття засноване на аналізі 113 різних фізичних характеристик і 5280 генетичних рис 63 різних видів риб-каменів, всі з яких мають лакримальне лезо.

У всіх видів риб-каменів лезо розташоване над щокою під оком. Щоб випустити лезо, риба задіює надзвичайно велике число зв’язок і м’язів, які прикріплені до лакримальної шаблі.

Якщо відкидне лезо не спрацює, риба-камінь може покластися на інший потужний засіб захисту: отрута. Ці риби — одні з найбільш токсичних у світі, їх отрута досить сильна, щоб убити людину.

 
comments powered by HyperComments