Главная / Всесвіт / У США побудують прототипи марсіанських колоній

У США побудують прототипи марсіанських колоній

 
 

В американській пустелі Мохаве в найближчі роки з’являться прототипи марсіанського міста-поселення, які будуть створені за допомогою технології 3D-друку. Це стало можливо після того, як засновниця проекту Mars City Design Віра Муліані зібрала на онлайн-майданчику Kickstarter необхідні кошти для проведення однойменного симпозіуму.

e04974b225e83faf51e5042cdafb8594
Проект Муліані був заснований в 2015 році для створення проектів самопідтримуючих марсіанських міст. Наступною стадією проекту стане будівництво та тестування прототипів міст на тестовому просторі в пустелі Мохаве.

Раніше в цьому році журі, що складається з експертів космічної галузі, обрало 25 проектів-фіналістів. Фахівці з Mars City Design відберуть три найбільш вдалих з них, які будуть надруковані на 3D-принтері, встановлено і протестовано в пустелі протягом наступних трьох років.

В даний час Муліані займається організацією семінару, де будуть вироблені технічні деталі, які пізніше перевірять на практиці.

Цей проект фінансується за рахунок спонсорування NASA і пожертвувань на Kickstarter. Після збору необхідної суми очікується, що семінар інженерів, дизайнерів і архітекторів пройде у вересні на території Університету Південної Каліфорнії.

Головним завданням семінару стане створення життєздатних колоній, розрахованих на населення у чотири людини з планованим приростом до 1000 мешканців. В число запрошених доповідачів увійшли менеджер програми Mars Exploration Rover Джим Еріксон і друга людина на Місяці — Базз Олдрін.

В кінці червня учені з Нідерландів оголосили про те, що їм вдалося виростити придатні в їжу овочі та зернові культури, використовуючи ґрунт із складом, аналогічним тому, що був знайдений на Марсі. При цьому в урожаї не було зафіксовано жодного небезпечного рівня» важких металів.

За словами дослідників з університету Вагенінген, їм вдалося виростити редиску, горох, жито і помідори, причому врожай вийшов дуже рясним.

«Чудові результати і багатообіцяючі, — вважає старший еколог Вігер Вамлінк. — Ми дійсно можемо спожити цю редьку, горох, жито і помідори, і мені дуже цікаво, які вони на смак».

Експеримент, проведений голландськими вченими, ще на один крок наближає колонізацію Марса. Першим поселенцям на Червоній планеті доведеться взяти запаси продовольства з собою і з їх допомогою вирощувати різні сільськогосподарські культури, щоб виживати.

Раніше засновник компанії SpaceX Елон Маск розповів про план запустити пілотований космічний корабель до Марсу в 2024 році. У разі, якщо запуск відбудеться, корабель досягне Червоної планети в 2025 році. У березні знаменитий фізик-теоретик і популяризатор науки Стівен Хокінг заявив, що Марс буде колонізований в найближчі сто років.

 
comments powered by HyperComments