Главная / Екологія / У Великобританії заборонять використовувати одноразовий пластик

У Великобританії заборонять використовувати одноразовий пластик

Прем’єр-міністр Великобританії Тереза Мей заявила, що країна рухається далі в амбітних планах щодо скорочення пластикових відходів.

Мей зазначила, що раніше громадськість вже підтримала заборону на використання пластикових гранул і з ентузіазмом прийняла ідею зборів за пластикові пакети. Наступна мета уряду — заборона на одноразові пластикові продукти, наприклад, пластикові основи у ватяних паличках, пластикові палички і трубочки для перемішування напоїв і т. д. Його планується ввести в рамках кампанії по боротьбі з забрудненням Світового океану. Згідно з даними міністра навколишнього середовища Майкла Гоува, кожен рік у Великобританії в сміття відправляється 8,5 млрд пластикових трубочок.

В цьому році заборона буде перебувати на стадії обговорення, а вже в 2019 році вона може вступити в силу. При цьому на розвиток технологій по боротьбі з пластиковими відходами в країні може бути виділено 86 млн доларів.

Мей підкреслила, що необхідно починати діяти, адже одноразові пластикові продукти — це одна з найбільших екологічних проблем у світі і один з головних чинників забруднення морів і океанів. Часто одноразові пластикові палички люди змивають прямо в каналізацію — разом з їжею частинки пластику можуть потрапляти в організм морських птахів, риб і морських ссавців, завдаючи їм шкоди.

 
comments powered by HyperComments