Главная / Різні цікавинки / Як облаштувати офіс: практичні поради

Як облаштувати офіс: практичні поради

foto_cikavosti_20.06.2014-03_resizedПитання як облаштувати офіс найчастіше носить чисто практичний характер, який можна застосовувати як до проблеми прийому гостей, так і до питання тривалого знаходження співробітників в цьому приміщенні. Життя практично кожного офісного «жителя» чітко ділиться на дві половини — в офісі і поза офісом. Фактично, третина усього життя менеджера або IT-фахівця проходить саме в чотирьох стінах робочого приміщення — ось даний співробітник і задається питанням, як облаштувати офіс. Зрозуміло, облаштовувати офіс А1 класу досить складно — хіба що принести пару особистих речей і покласти на робочому місці. А от колишній радянський офіс цілком піддається кільком змінам, які ведуть до поліпшення мікроклімату і привабливості в очах клієнтів.

Перший важливий момент облаштування — це можливість випити гарячого чаю або кави, а також просто налити собі холодної води. Це легко вирішується установкою спеціальної системи подачі питної води: безліч компаній із задоволенням запропонують вам свої готові рішення в цьому напрямку. Для облаштування приймальні можна пізніше закупити або орендувати кава-машину: гаряча міцна кава істотно допомагає в обговоренні ділових питань і просто при очікуванні.

Наступна частина відповіді на питання як облаштувати офіс — це забезпечення належної вентиляції. Важливо не тільки кондиціонувати повітря, але і дотримувати баланс заряджених частинок в ньому. Офісна техніка, навіть найкращої якості, такої як http://www.printers-ciss-cartridge.ru/, генерує магнітні поля, які негативно позначаються на складі повітря. Важливо встановлювати іонізатори, які, до речі, часто бувають суміщені з системами клімат-контролю і вентиляторами. Система обігріву, по суті, також є важливою частиною облаштування: тут важливо не економити, а вибирати дійсно якісні елементи. Слід пам’ятати, що кондиціонери з можливістю підігріву можуть відмовити при зовнішній температурі нижче -10, а однопровідна система «тепла підлога» може генерувати сильне магнітне поле, яке не тільки шкідливе для організму, але і створює перешкоди радіохвилям. Коли перші дві життєві потреби — вода і повітря — успішно надані, офіс починає виглядати вже набагато охайніше і спокійніше.

Наступний крок — купівля рослин і установка їх як для прикраси, так і для створення приємного мікроклімату. До речі, багато японських і західних компаній звернулися до психологів — і отримали відповідь, що необхідно створювати спеціальні рекреаційні зони, багаті рослинами. У цих зонах можна спокійно відпочити тим, хто очікує прийом, так і співробітникам: вважається, що це дозволяє зняти стрес і більш ефективно працювати. На сьогоднішній день в наших офісах подібні місця не дуже поширені, хіба що за винятком компаній, де клієнтам так чи інакше доводиться багато чекати. Проте, прийомні оформляються досить красиво і зручно: можуть бути присутніми чудово освіжаючі повітря і заспокоюють нерви фонтанчики та інші подібні елементи інтер’єрного дизайну. При необхідності ваш офіс може бути облаштований за будь-який з систем організації мікроклімату — від суворо наукової до майже містичного фен-шуй.

Важливе місце при вирішенні завдання облаштування офісу займає планування візуального середовища. Те, на що ви дивитеся цілий день істотно впливає на ваш настрій, стомлюваність і працездатність. Отже, необхідно створювати максимально комфортні умови — в тому числі і візуальні. Рівномірно пофарбовані стіни, відсутність різного роду технічних написів, мінімум «зачіпок» для погляду, спокійний колір інтер’єру і відсутність різного роду нагадувань на листках — ось основа спокійною і ефективної роботи. Приберіть взагалі всі зайві предмети зі стін: карти світу (якщо вони не потрібні в роботі), непотрібні графіки і таблиці, стікери з телефонами (місце телефонами — в блокноті) і інші речі подібного роду. Відчуваєте, що повітря стає світлішим? Це ваш мозок нарешті може відпочити від маси подразників.

Переймаючись питанням як облаштувати офіс, зверніть увагу і на меблі. Старі меблі може бути не тільки некрасивими і псувати враження, а й досить небезпечними — адже в них можуть накопичуватися продукти розпаду синтетики (цим страждають, зокрема, дивани 95-98 років). Кращий варіант — викинути дані меблі і завезти екологічно чисту, ергономічну і відповідну дизайну вашого офісу.

Практично, те ж саме стосується килимів — але їх слід не викидати, а гарненько почистити із залученням спеціальних компаній.

 
comments powered by HyperComments