Главная / Поради / Як оформити дизайн інтер’єру дитячої кімнати

Як оформити дизайн інтер’єру дитячої кімнати

Власна кімната для багатьох дітей є втіленням їх фантазій і внутрішнього світу. Тому при створенні дизайну для всього житла потрібно обов’язково приділити увагу і дитячій кімнаті, щоб у дитини був свій особистий простір для ігор, відпочинку та навчання. Тому наскільки якісним буде підібраний колір кімнати, зроблений вибір відповідних меблів і оформлений декор залежить багато чого: настрій дитини, світосприйняття, бажання до пізнання нового, ігор та відпочинку. Бажано, щоб до створення дизайну дитячої кімнати долучалися діти з малих років. Це дозволить не тільки отримати максимально виграшну для них обстановку, а й дасть можливість відчути їм себе важливими, в центрі подій, увагу та інтерес батьків.

З чого почати процес створення дизайну?

Діти в різному віці мають інтереси, які кардинально відрізняються навіть від своїх однолітків. Це пов’язано не тільки з тим, в яких сім’ях вони живуть, а і впливом зовнішнього світу. Краще ніж вони самі про свої бажання ніхто не розповість. Отже, потрібно у них поцікавитися, яку б вони хотіли мати кімнату в своєму розпорядженні, що в ній потрібно розмістити і як її прикрасити. Ідеальний варіант — запропонувати їм самостійно намалювати малюнок, який дозволить розставити все на свої місця і запобіжить неправильному розумінню батьками описів дитини.

15-12-15-foto-600x452-1

В якості альтернативи можна використовувати готовий дизайн проект дитячої кімнати. Для цього дитині слід показати його фотографії, щоб він зміг подивитися і вибрати підходящий варіант. Це істотно спростить завдання, оскільки в готових проектах вже закладено правильне зонування приміщення, яке доведеться лише адаптувати під конкретні технічні умов.

В незалежності від статі дитини в кімнаті слід всю доступну площу розділити за функціональним призначенням. Це сприятиме вихованню організованості і порядку з дитинства, а також дозволить більш раціонально використовувати кожен сантиметр приміщення. До того ж вона буде знати де і що можна робити і не виникне ситуації, коли іграшки будуть розкидані по всій квартирі.

Інтер’єр дитячої кімнати повинен бути обладнаний спальною, ігровою і робочою зонами. Після того як дитина подорослішає, ігрову можна буде змінити на місце для прийому гостей. Всі можливі трансформації приміщення слід спочатку закласти в проект. У результаті у міру дорослішання і виникнення нових інтересів не доведеться витрачати гроші на капітальний ремонт, а цілком достатньо буде косметичного з мінімальною кількістю переробок.

Особливості зонування кіманати

Виходячи з основного призначення зон, їх слід розмістити найбільш оптимальним чином, щоб у них було відповідне освітлення, зручно розташовувалися меблі, а доступний на стінах простір використовувалося з максимальною користю. Так, зону відпочинку доречно обладнати в одному з глухих кутів, щоб ліжко вільно було розміщене і ніщо не відволікало від сну. Біля вікна можна облаштувати робоче місце або ігрову, залежно від віку дитини. Уздовж однієї зі стін розташовують шафу для речей і стелажі для іграшок.

Зазвичай в якості елементів декору в дизайні інтер’єру дитячої кімнати батьки вішають різні навчальні постери, триптихи, диптихи, полиптихи на холсте, написи або монтують полиці з розташуваними на них цікавими іграшками. Від розвішування додаткової інформації в спальному місці також бажано відмовитися.

При зонуванні слід застосовувати кольори, які дитини будуть найбільш розташовувати до виконання тих чи інших дій:

  • Помаранчевий сприяє розвитку мислення і сприяє появі оригінальних ідей.
  • Зелений дозволяє створити атмосферу спокою і гармонії.
  • Жовтий спонукає до творчої діяльності.
  • Червоний активує збуджений стан і сприяє підвищеній активності.

Створюємо дизайн інтер’єру кімнати для дівчинки

Створюючи дизайн дитячих кімнат для дівчаток не потрібно робити наголос на використання рожевих і червоних кольорів, так як це непрактично і буде тільки дратувати. В результаті дитина буде вередувати, а батьки навіть не будуть розуміти, що все це відбувається з їхньої вини. Необхідно створити загальну картину кімнати з використанням нейтральних кольорів в якості сполучного при переході між зонами. У кожній зоні слід застосовувати найбільш підходящі для них кольору, щоб налаштувати дитину на потрібний лад. У спальному місці слід застосовувати пастельні теплі тони, в ігровій — яскраві світлі відтінки синього, зеленого і оранжевого кольорів, в робочій зоні — жовтий і блакитний.

15-12-15-foto-600x433-2

Для декорацій в основному можна використовувати ті елементи декору, які воліє дівчинка. У них особливо розвинене почуття важливості кожної дрібниці, тому вони зможуть прикрасити кімнату так, як їм до вподоби. Батьки тільки повинні простежити за тим, щоб вони були безпечними і не створювалося перевантаженість загального дизайну контрастними і дрібними деталями. Якщо за цим не встежити, то у дитини будуть швидко втомлюватися очі від постійного відволікання на різні елементи декору і вона втратить концентрованість і увага при навчанні або читанні.

У дизайні інтер’єру дитячої кімнати для дівчинки ліжко має важливе значення, але це зовсім не означає, що потрібно оформляти меблі в тематичному стилі. Не варто забувати про те, що вона дорослішає і у неї з’являються нові інтереси. Тому з практичної точки зору можна використовувати ліжко, забарвлене в нейтральні тони, поверх яких можна клеїти наклейки або інші прості декоративні елементи. Поруч слід поставити тумбочку з нічником, а також містку шафу-купе, без якої жодна сучасна модниця не зможе обійтися.

Обробку стін можна виконати як в монотонних кольорах, так і з контрастними лініями, які б дозволяли здійснювати гармонійний перехід між зонами. Вибирати обробку з конкретними персонажами казок або мультфільмів не варто, а замість них краще повісити аналогічні картини. Шпалери слід клеїти тільки легко відмиваючі, оскільки дівчатка часто люблять проявляти свою творчу натуру і можуть розмалювати їх за своїм смаком.

Перед ліжком і в ігровій бажано розстелити килим, щоб ноги дитини завжди знаходилися в теплі і була можливість гратися на підлозі. Він може бути як з довгим так і коротким ворсом. За забарвленням він може бути найоригінальнішим, але не перевантажувати дизайн. Для маленьких кімнат його підбирають з великим малюнком на простому фоні, щоб візуально збільшити простір, а в просторих приміщеннях він може бути будь-яким, аби на ньому не акцентувалася загальну увагу.

Освітленню кімнати слід приділити особливу увагу і не тільки тому, що від нього залежить сприйняття дизайну інтер’єру дитячої, а ще й з метою збереження зору. Всі приміщення повинні мати спільне джерело світла, а в ігровій та спальній окремі, причому з правильно підібраною гамою світлових променів. На тумбочці або над ліжком обладнають нічник з теплим спектром випромінювання, розсіяним фокусуванням і мінімальною яскравістю, а в ігровій, навпаки, з потужним спрямованим променем.

Дизайн дитячої кімнати для хлопчика

Кімната для хлопчика кардинальним чином відрізняється від дівчачої. У першу чергу це стосується застосування забарвлень в дизайні, які повинні бути в міру строгими і яскравими. Хлопцям не так важливий зовнішній вигляд обробки, як його функціональність і загальний комфорт. Бажано підбирати строгі монотонні відтінки майже в діловому стилі, але із застосуванням зелених, блакитних, жовтих кольорів. З одного боку, це дозволить уникнути похмурості кімнати, а з іншого — зробить обстановку живою і гармонійною.

15-12-15-foto-600x395-3

В інтер’єрі дитячої кімнати бажано передбачити побільше вільного простору, так як більшість хлопчиків воліють рухливі ігри. Виходячи з цього і меблі повинні бути підібрані відповідним чином: не мати небезпечних кутів, легко дряпаючих і б’ючих поверхонь. Крім того, вони повинні володіти необхідною функціональністю і не займати багато місця. Для кожної іграшки та речі має бути визначено своє місце. Тому в хлопчачій кімнаті потрібно встановити крім шафи-купе ще й корпусні меблі відкритого типу, щоб все необхідне лежало на видному місці і до нього завжди був доступ.

Ліжко так само як і в кімнаті для дівчаток можна зробити тематичним. Хлопчики воліють ліжка-машини, ракети, поїзди і т. п. Але такі варіанти доречні тільки для великих кімнат, так як займуть великий простір. Тому можна купити ліжко як для дорослого, щоб він міг спати в комфорті так, як йому подобається. Колір підбирають відповідно до вибраного стилю оформлення, але знову ж таки в стриманих тонах.

Робоча зона з власним столом і стільцем, а також достатньою кількістю всіляких полиць повинна бути у хлопчиків з дитинства. Вони часто цікавляться різними механізмами і тому у них завжди повинен бути обладнаний зручний простір з гарним освітленням для їх складання / розбирання. У майбутньому цей стіл може придатися для виконання уроків, якщо в ньому встановлені телескопічні і можна міняти його висоту.

 

 
comments powered by HyperComments