Главная / Здоров'я / Як позбутися спайсової залежності

Як позбутися спайсової залежності

Наркотик спайс з’явився відносно недавно, проте, зараз з упевненістю можна говорити про виникнення такої серйозної проблеми, як спайсова наркоманія.

Що являє собою спайс

Спайс (мікси, курильні суміші) — синтетичні наркотики, які завдяки своїй відносно невеликій вартості і хорошою реклами в інтернеті, дуже швидко почали витісняти інші види наркотичних речовин. Під красивою обгорткою втілювалась ідея про дозволені легкі наркотики, своєрідні курильні суміші, які не викликають абсолютно ніякої залежності. Насправді ж, це – жахлива отрута, яка руйнує людський організм, причому діє набагато швидше за природні наркотики. В результаті спайсовий наркоман став характерним явищем нашого часу.

Чи викликає спайс залежність?

Медики відзначають зараз одне досить тривожне явище — в наркологічних центрах героїнових наркоманів практично не залишилося, їх місце просто зайняли інші — ті, кому потрібна допомога при зловживанні. Чи викликає спайс залежність? Відповідь на це питання однозначна — стовідсоткове звикання.

Самостійно залежність від цього наркотику не долається. Ніхто не підкаже, як кинути курити спайс. І справа тут не тільки у відсутності необхідних знань. Бажання втекти від реальності у той чи інший спосіб, розслабитися, розвіятися час від часу виникає практично у кожного. Поняття «курильні суміші» та «лікування залежності» на початковому етапі мало хто співставляє.

Як зрозуміти, що близька людина спайсозалежна?

Перш за все, треба звернути увагу на зміну поведінки. Відзначається наявність своєрідних коливань: апатія змінюється бурхливою діяльністю, роздратування — веселістю, відсутність апетиту — переїданням. Порушується режим сну, помічається зниження загальної працездатності.

Лікування спайсової залежності

Це досить складний і тривалий процес, який повинен здійснюватися в умовах спеціалізованих реабілітаційних центрів. Тільки там знають, як вилікувати людину, залежну від спайсу.

Лікування передбачає не тільки звільнення від фізичного потягу до сумішей, але й психологічного впливу на людину. Адже практично щомісяця виходить нова модернізована версія цього наркотику. Тому просте фізичне кодування від одного з його видів не гарантує результативного звільнення від залежності.

Етапи лікування:

  1. Детоксикація організму. В основі цього методу лежить медикаментозний вплив на організм пацієнта, а також дотримання суворої дієти. На першому етапі відбувається виведення продуктів розпаду хімічної суміші, покращення загального стану хворого. Таке лікування направлене на фізичне позбавлення від залежності до курильних сумішей. В домашніх умовах ця процедура ускладнюється тим, що пацієнт може не дослухатися до своїх рідних та завірити себе в тому, що залежності він позбувся і все в нього під контролем. При цьому хворий може потайки продовжувати вживання спайсу, або інших препаратів. Очищення організму, в середньому, забирає від 2 до 5 днів, строк лікування на цій стадії залежить від тривалості прийому наркотику.

  2. Надання психологічної допомоги залежному. Досвідчені психологи реабілітаційного центру http://resens.com.ua/likuvannya-narkomaniyi/ проводять заняття з пацієнтом, які направлені на виявлення та усунення психологічних проблем, які спонукали людину вдатись до куріння наркотичної суміші. Частіше за все це буває виснаженість, проблеми в сім’ї, бажання відповідати колу свого спілкування. Тривалість стадії лікування – від 2 тижнів до 3 місяців.

  3. Завершує лікування третя стадія, що направлена на загальне оздоровлення організму, усунення шкоди, нанесеної спайсом. Термін лікування залежить від загального індивідуального стану здоров’я.

Слід зауважити, лікування спайсової наркоманії повинно підбиратись індивідуально — залежно від терміну вживання суміші, загального фізичного та психологічного стану.

Якщо ви зрозуміли, що серйозна проблема не обійшла вас стороною, не сподівайтеся на чудо. Зверніться за допомогою в реабілітаційний центр для наркозалежних. Лікування спайсових наркоманів цілком можливе, але ним повинні займатися професіонали. Не втрачайте віру в себе і в свої сили, і лікування залежності обов’язково завершиться успішно.

 
comments powered by HyperComments