Главная / Різні цікавинки / Як позбутися цвілі в квартирі

Як позбутися цвілі в квартирі

 
 

Яким чином можна видалити цвіль на стінах у квартирі, знає не кожен господар будинку. Тим більше малоймовірно, що він здогадується, як зробити це раз і назавжди. Насправді даний технологічний процес не так складний, як здається. Особливо легко можна позбутися від цвілі на бетонних стінах.

Причини появи цвілі

Першим етапом компанії по боротьбі з цвіллю є визначення причини появи таких новоутворень. Якщо цвілеві плями спостерігаються на нижній поверхні стін, а приміщення розташовується на першому поверсі, то, швидше за все, це знак про те, що порушена гідроізоляція стін будівлі. Основним її руйнівником є солі, наявні в ґрунтових водах, які постійно контактують з фундаментом. У цьому випадку цвіль на стінах має білий відтінок, що нагадує легкий іній.

Також плісняві плями можуть виникати на поверхні стін при проникненні ґрунтових вод по капілярах конструкції будинку. Щоб назавжди позбутися від цвілі в нижній частині стін, знадобиться ліквідувати вогкість у підвальному приміщенні будівлі. Для цього стіни просушуються методом електроосмосу або ж проводиться гідроізоляція несучих конструкцій підвалу.

13-01-15-foto-600x339-1

Якщо цвілеві плями почали виникати у верхній частині стіни, що контактує з вулицею, а будинок належить до панельного типу, то причина, швидше за все, в порушенні ізоляції швів будинку. Саме в цій частині будівлі спостерігаються значні втрати тепла. У такому випадку доводиться проводити роботи з герметизації й утеплення температурного шва будинку. Дані заходи, як правило, проводяться зовні будівлі керуючою компанією. Якщо ж організація, що обслуговує будинок відмовляється утеплювати будинок, то можна домогтися від неї цієї роботи в судовому порядку. Як доказ неповноцінності стін будинку можна надати проведену заздалегідь експертизу кутових з’єднань на втрату тепла. Вона проводиться спеціальними організаціями за допомогою інфрачервоних приладів.

Коли цвіль на стінах квартири спостерігається суцільним килимом, тобто вражає всю поверхню від низу до самого верху, то можна з упевненістю сказати, що стіна має погану теплову ізоляцію і недостатню товщину. Така неприємність спіткає не тільки власників старих квартир, а й житлової площі в нових багатоповерхівках. У подібному випадку без капітального ремонту та утеплення стін не обійтися. Варто відновити штукатурку на стіні, покриту цвіллю, новою, тим паче зараз ціни на штукатурки http://alkiv.ua/ru/shtukaturki/ відносно демократичні. Зазвичай утеплити стіни з боку фасади будівлі не представляється можливим. Тому ця операція проводиться з внутрішньої сторони стіни. Цей варіант не ідеальний, але зате він технологічно можливий. Варто враховувати, що таке утеплення допоможе вирішити проблему, яка «муляла очі» багато років.

Етапи боротьби з цвіллю

Комплекс робіт, спрямований на боротьбу з цвіллю, проводиться в два основних етапи.

Етап перший

Якщо з цвіллю хочеться покінчити раз і назавжди, то в першу чергу знадобиться позбутися джерел високої вологості в приміщенні. В якості постачальника вологи може виступати звичайна тріщина в стіні. Найчастіше такі недоліки виникають в близько вікон, наприклад, під підвіконням. Через такі на вигляд нешкідливі тріщини і надходить чимала частка вогкості. Остання, як відомо, сприятливо впливає на появу та розвиток синяви, грибка, цвілі і деяких інших новоутворень. Одним словом, «битися» з цвіллю без усунення причин її появи абсолютно марно. Причини появи пліснявих плям можуть бути наступними:

  1. Висока вологість стіни. Стіни можуть бути сирими через декількох факторів. Якщо будинок тільки що побудований, швидше за все, вони просто не просохли, але в чому причина, якщо вологість з’явилася в старому будинку? Швидше за все, стіна перебуває в несприятливому розташуванні відносно напрямних вітрів. Під час дощу волога може піддуватися під козирок і вбиратися в поверхню стіни. Для того щоб припинити даний згубний вплив, знадобиться небагато висунути козирок назовні, щоб краплі води не потрапляли у верхню частину стіни. Також підвищена вологість стін може спостерігатися при використанні при будівництві будинку неякісних матеріалів. У цьому випадку, щоб побороти вогкість доведеться повністю обробити всю зовнішню поверхню стін водовідштовхувальним складом.
  2. Недостатня вентиляція. При такій проблемі основна причина появи цвілі — мала циркуляція повітря в певній частині стіни. В основному така проблема виникає за меблями, які поставлені впритул до стіни. Ще одна поширена причина появи підвищеної вологості в приміщенні — неправильне функціонування вентиляційних труб. Вони можуть бути забиті сміттям, наприклад, після ремонту стін у сусіда зверху. Щоб відновити витяжну силу знадобиться прочистити вентиляцію. У деяких особливо запущених випадках доводиться навіть частково розбирати витяжні короби. Погана вентиляція приміщення може також з’явитися після встановлення пластикових вікон. Вони, на відміну від старих дерев’яних виробів, позбавляють приміщення вентиляції через щілини, оскільки мають хорошу ізоляцію. Усунути підвищену вологість у такому разі допоможе монтаж додаткової системи вентиляції або більш часте провітрювання приміщення.
  3. Промерзання. При недостатньому опаленні стіни в приміщенні можуть промерзати. Якщо температура поверхні стіни становить від п’яти до п’ятнадцяти градусів тепла, а в інших частинах приміщення набагато тепліше, то вона є ідеальним місцем для утворення цвілі. Щоб усунути цю причину знадобиться утеплити стіни або збільшити ступінь опалення в кімнаті. Якщо промерзання спостерігається в панельному будинку, то виною всьому, швидше за все, шви. Їх потрібно загерметизувати зовні. Для цього викликається бригада альпіністів, які спеціалізуються на такому виді робіт. Якщо коштів, наявних у розпорядженні мешканців квартири не достатньо для оплати послуг альпініста, знадобиться хоча б утеплити стіни зсередини. Це зробити можна за допомогою мінвати або пінопласту. Дані матеріали закладаються в попередньо споруджену обрешітку з металу або дерева. Така конструкція обшивається шаром гіпсокартону. Звичайно ж, перед початком робіт стіна повинна бути гарненько очищена від цвілі і оброблена антисептичним засобом.

13-01-15-foto-600x488-2

Етап другий

Усунувши фактори, що викликають появу вогкості, можна приступити до видалення власне самої цвілі. Для такого виду робіт знадобиться шпатель. За допомогою нього цвіль ретельно очищається з усіх ділянок стін. Далі очищену поверхню потрібно гарненько просушити. Після чого на стіни наноситься грунтовка з домішкою антисептика.

Наносити антисептичну грунтовку потрібно рівним шаром за допомогою фарборозпилювача або малярської кисті. Поверхня, що піддається обробці, обов’язково повинна бути чистою і сухою. Після висихання грунтовки (3-6 годин) стіну слід промити водою, висушити і після цього нанести антисептичну рідину ще раз. Рівно через добу після цього можна переходити до фарбування стін або обклеювання їх шпалерами.

Народні методи боротьби з цвіллю

Запобігти утворенню цвілі можна також більш простим способом. Для його здійснення знадобиться десяти відсотковий розчин мідного купоросу. Для здійснення профілактики утворення пліснявих плям даною рідиною обробляються всі стіни, які схильні цьому «захворюванню». Єдиний недолік такого методу — це поява після обробки стін виразного блакитного нальоту. При біленні стін тільки одним шаром він буде сильно помітний.

Тим людям, які не визнають прості засоби і відкидають новомодну хімію, підійде інший спосіб проти появи цвілі. Для цього прекрасно підійде засіб «Білизна». Воно непогано впорається з поставленим завданням. Ось тільки зустрічається в магазинах дана рідина все рідше і рідше.

Хотілося б підкреслити, що використання народних методів у вигляді мідного купоросу і «Білизни» при здійсненні профілактики появи цвілі не зовсім ефективно. Ці засоби мають ефект набагато менш тривалий, ніж у професійних антисептичних грунтівок. Їх застосування має бути доречним лише в тому випадку, якщо доступ до господарських магазинів обмежений.

Як бачите, боротися з цвіллю можна, але тільки якщо підходити до даного процесу з розумом. Найважливіше — це виявити причину появи цих мікроорганізмів, після чого можна скласти план боротьби з ними, використовуючи різні речовини і методи.

 
comments powered by HyperComments