Главная / Поради / Як правильно вибрати масажний стіл для дому, для масажного салону, для масажиста

Як правильно вибрати масажний стіл для дому, для масажного салону, для масажиста

Користь від масажу визначається тим, наскільки глибоко пацієнт розслабився під час процедури. Інший важливий параметр — ступінь комфорту майстра-масажиста, адже від цього багато в чому залежить її працездатність і якість масажу. Все це в значній мірі визначається якістю використовуваного масажного устаткування.

Масажні столи вельми затребувані в наш час. Вони активно використовуються в різноманітних закладах де надають оздоровчі послуги. Медичні установи, салони краси, мануальні кабінети — скрізь можна зустріти ці вироби, що забезпечують можливість глибокої релаксації. Масаж, проведений на ліжку, дивані або просто на підлозі — це зовсім не те, що процедури на масажному столі.

Ефективність спеціального обладнання від http://domsporta.com.ua/ у багато разів вища, адже воно конструюється професіоналами на основі вивчення всіх важливих параметрів.

04-12-15-foto-600x443-2

Як же правильно вибрати масажний стіл?

Це досить складне завдання, оскільки потрібно враховувати безліч різних нюансів. Пропонуємо кілька порад, які дуже знадобляться в процесі прийняття рішення.

1. Враховуйте, що масажні столи бувають стаціонарними і складними.

Стаціонарні пристрої дуже стабільні і стійкі під час використання, оскільки відрізняються підвищеною міцністю конструкції. Вони багатофункціональні і діляться на три групи: стандартні, універсальні і столи-трансформери.

Стандартні моделі добре підходять для більшості видів масажу, в тому числі для рефлексотерапії і акупунктури, і зазвичай використовуються у фітнес-центрах і мануальних кабінетах.

Складні столи хороші для використання в домашніх умовах, в офісах а також дуже зручні для приватної практики «виїзних» масажистів (які приїжджають до клієнтів додому для надання масажних послуг).

Вони володіють таким важливими перевагами, як мала вага (найлегші важать лише 10-12 кг), їх зручно транспортувати, проте вони не такі стійкі, як стаціонарні моделі. У складеному вигляді такий стіл схожий на валізу, його зручно зберігати.

Існує ще одна категорія — спеціалізовані масажні столи. Вони дорожчі всіх інших своїх «колег», оскільки мають більш складну конструкцію, у них більше функцій.

2. Зверніть увагу на те, скільки секцій у масажного столу.

Столи з однією секцією мають монолітну конструкцію, що дає можливість здійснити безліч типів масажу. Однак багатосекційні моделі істотно розширюють діапазон можливостей масажиста. Масажист отримує різноманітні умови для проведення процедур, до того ж може налаштовувати обладнання відповідно до комплекцією клієнта, забезпечуючи йому комфорт.

Особливою різноманітністю в цьому відношенні відрізняються стаціонарні моделі. Так, стандартні столи включають максимум три секції, універсальні — максимум п’ять, а ось столи-трансформери — від восьми до дев’яти.

Що ж конкретно мають ці секції?

Двосекційні вироби мають рухливий підголівник, завдяки якому можна виконувати косметичні процедури а також СПА.

Трисекційні, крім підголівника, мають ще й стільницю, що складається з двох частин. Ці частини можна як піднімати, так і опускати. У зв’язку з цим відкривається багато різноманітних можливостей. Наприклад, можна підняти підголівник і робити масаж клієнту в лежачому положенні. Інший спосіб — підняти ножну частина столу, тим самим створюючи дренажний ефект.

Ще можна підняти середню частину столу, надаючи вплив на хребет через його розтягнення. А якщо підняти одночасно ножну і середню секції, тоді можна забезпечити і розтягнення хребта, і появу дренажного ефекту.

Підйом секцій може здійснюватися по-різному — вручну, за допомогою пневмопружин або завдяки електромотора.

Отже, чим більше число секцій має масажний стіл, тим він функціональніший. Велике число секцій необхідно косметологам, остеопат і майстрам СПА-процедур.

3. Пам’ятайте, що найважливіші якості масажного столу — його стійкість і здатність витримувати велику вагу.

Від цих параметрів багато в чому залежить ступінь безпеки клієнта, його комфорт під час масажу, а також зручність масажиста під час роботи.

Більшість складних масажних столів можуть витримувати вагу 200-250 кг, моделі, що відрізняються підвищеною міцністю — до 350 кг., а стаціонарні столи спокійно «вистоять» навіть під вагою 1600-1800 кг.

Під час виконання своєї «місії» стіл не повинен розгойдуватися, і клієнт не повинен переживати з приводу того, що може впасти. Відсутність похитування, поскрипувань і ковзань, незважаючи на розгойдуючі зусилля масажиста, свідчить про надійність його конструкції.

Для масажу необхідна тверда опора.

04-12-15-foto-600x379-3

4. Враховуйте габарити і вагу обладнання.

Купивши занадто велику модель, ви «захарастите» невелике приміщення — тому ретельно розрахуйте, яка модель найкраще впишеться туди, куди ви хочете помістити масажний стіл.

Існує рекомендація: для комфортного і безпечного масажу масажист повинен мати у своєму розпорядженні вісім квадратних метрів. Відповідно, ширина стола повинна бути достатньою для того, щоб клієнт добре розслабився, і в той же час не бути надмірною.

Адже занадто велика ширина змушує масажиста прикладати більше зусиль — йому доведеться сильніше нахилятися, витягаючи руки. А значить, майстер сильніше і швидше стомиться, і знизиться ефективність всієї процедури.

Оптимальна ширина — 50-70 см. Максимальна довжина масажного столу складає 205-210 см

Висота — ще один значимий параметр, оскільки від нього багато в чому залежить сила впливу рук масажиста, а також ступінь зручності його роботи. Стандартний рівень висоти — 70-80 см, такі столи будуть комфортні для тих масажистів, чий зріст становить 170-180 см.

5. Дізнайтеся, чи є можливість регулювати висоту столу.

Від цього залежить якість і ефективність процедур. Звичайно, при цьому слід враховувати зростання масажиста. Вважається, що найбільш підходящий варіант — коли ложе знаходиться на рівні кисті, стиснутої в кулак (рука при цьому опущена).

Можливість змінювати висоту корисна ще й тим, що забезпечує умови для стабільного положення столу навіть на нерівній поверхні. Зазвичай висота регулюється в діапазоні 55-85 см.

Сучасні технології передбачають два способи зміни висоти. Один — телескопічне висунення, другий — зрушення частини опори з подальшим прикручуванням.

Перший метод зручніший, але стійкість столу при цьому не така висока, як при другому. Що стосується дорогих стаціонарних масажних столів, то в них використовується гідравлічна або електрична система. Вони дають можливість змінювати висоту, не перериваючи масажну процедуру, за допомогою натискання на спеціальні педалі.

6. Зверніть увагу на матеріали, з яких зроблений каркас столу.

Масажні столи з дерева міцних порід (часто цю роль грає бук) мають більш презентабельний вигляд і зазвичай більш стійкі, ніж алюмінієві моделі.

Дерев’яний каркас міцний, довговічний і є екологічно чистим.

Моделі з алюмінію дуже легкі і міцні, підходять для тривалої та інтенсивної експлуатації.

Однак по довговічності і вантажопідйомності вони поступаються своїм стаціонарним «побратимам». Крім того, каркас може бути комбінованим — наприклад, ніжки можуть бути дерев’яними, а каркас алюмінієвим.

Стаціонарні моделі володіють конструкцією з високоміцної сталі, яка піддається спеціальній обробці для профілактики іржі. Вони не бояться вологи і здатні витримувати величезні навантаження.

7. Враховуйте матеріал, з якого виготовлено ложе столу.

Міцність покриття особливо важлива для тих, хто збирається піддавати пристрій активній експлуатації. При цьому поверхня не повинна бути занадто м’якою або занадто жорсткою — вона повинна відрізнятися середньою м’якістю.

Поліуретанове покриття дуже м’яке, приємне і разом з тим міцне. Однак воно не може похвалитися високим ступенем вологостійкості і досить вразливе до потрапляння масел.

Вінілове покриття являє собою синтетичний шкірзамінник і застосовується найчастіше. Він міцний, довговічний, вистоїть під впливом води і масел, проте досить швидко протирається.

Елітні масажні столи можуть похвалитися особливим покриттям з арпатек. Це високоякісний матеріал, дуже схожий на натуральну шкіру. Він має розкішний вигляд і його застосування саме по собі є іміджевим показником.

Покриттям з арпатек володіють, наприклад, моделі масажних столів US Medica Bora-Bora, US Medica Titan, US Medica Olimp. Арпатек не тільки красивий, він ще довговічний і дуже міцний. Оббивка з нього приємна на дотик, що теж важливо, і легко очищається від забруднень.

8. Дізнайтеся, чи додаються до масажного столу додаткові аксесуари.

Підголівник — важлива допоміжна деталь, він додає зручності при масажі. Бажано, щоб він міг змінювати кут нахилу і міцно фіксувався б у кожному положенні.

Істотний нюанс: не повинно бути швів в тих його областях, в яких клієнт торкається обличчям .

Підлокітники розташовуються з боків столу і корисні в тому випадку, якщо клієнт відрізняється великою вагою і великими розмірами тіла. Вони допомагають розслабити область спини.

Подушки для обличчя важливі остільки, оскільки від них багато в чому залежить розслаблення голови і шиї. Ще один аксесуар — валик, який можна помістити під коліна або ступні, покращує доступ до масажованих областей.

Поличка для масел дозволяє масажиста розташувати на ній різні дрібниці (крему, масла) і сконцентруватися на своїй справі.

04-12-15-foto-600x485-1

9. Визначте, чи є у масажного столу люверс (виріз для обличчя).

Наявність люверса є дуже важливим. Адже це не тільки забезпечує глибоке розслаблення клієнта, але і дає необхідні умови для правильного положення хребта. Відсутність люверса викликає необхідність повертати шию вліво або вправо, що викликає викривлення хребта. Ще одна деталь: люверс допомагає жінкам усунути ризик зіпсувати макіяж.

10. Зверніть увагу на дизайн масажного столу.

Естетика обладнання має значення не тільки сама по собі, вона має також і чисто практичне значення. Адже забарвлення і форми столу, як і будь-якого іншого предмета інтер’єру, чинить психологічний вплив на всіх присутніх.

Занадто яскраві кольори, як і занадто темні, можуть збити потрібний емоційний настрій — клієнт відчує або надмірне збудження, або пригніченість.

Краще зупинитися на «золотій середині» і віддати перевагу виробам з плавними формами, пофарбовані в спокійні, приємні тони, які стимулюють психічну розслабленість.

Красивий і стильний масажний стіл продемонструє іміджеві вимоги салону і стане важливим елементом реклами закладу, спонукаючи клієнтів приходити знову і знову.

Підводячи підсумки, підкреслимо важливу обставину: вибір масажного столу багато в чому визначається цілями покупця.

Якщо масажний стіл планується використовувати вдома, тоді підійдуть порівняно легкі складні моделі, які в будь-який момент можна буде скласти або привести в робочий стан.

Вони також підійдуть для тих масажистів, які працюють на дому у клієнтів, приїжджаючи зі своїм устаткуванням. Їм варто звернути увагу на те, що ніжки деяких моделей постачаються фіксуючими колесами для пересування по підлозі — такі масажні столи ще більш транспортабельні.

Якщо агрегати купуються для масажного салону, тоді важливий солідний зовнішній вигляд і розширена функціональність — адже чим більше секцій у столу, тим більше відкривається можливостей для масажу.

Великим салонам необхідні надійні стаціонарні моделі, здатні витримувати великі навантаження:

  • міцність,
  • зносостійкість,
  • вологостійкість,
  • здатність легкого очищення після забруднень (наприклад, після використання в процесі масажу масел і кремів)

Це ті якості, важливі для будь-якого масажного столу, незалежно від його цільового призначення.

Пам’ятайте, що від масажного обладнання залежить дуже багато — і глибина розслаблення клієнта, який прийшов на масаж, і якість роботи фахівців.

 
comments powered by HyperComments