Главная / Поради / Як правильно відновлювати втрачені дані

Як правильно відновлювати втрачені дані

 
 

Відновлення пошкоджених даних – складна операція. Якщо важлива інформація зникла з накопичувача – треба підготуватися до досить об’ємної роботи, з великим набором правил та вимог. Велика кількість людей замовляє ремонт ноутбуків саме з вимогою відновити втрачену інформацію. Спеціалісти сервісу з ремонту техніки Kabanchik.ua поділилися важливою інформацією щодо відновлення даних на комп’ютерах. Вона допоможе вчасно розпізнати проблему та зробити правильні кроки для її вирішення.

18-08-16-foto-600x400-1

Несправності жорсткого диску, що приводять до втрати даних

Є декілька характерних проблем, які дійсно можуть призвести до проблем з інформацією, що зберігається на дисках. Це, зокрема:

  1. Велика кількість дефектів в зоні MFT жорсткого диску (в ній зберігається інформація щодо розміщення файлі та директорій. Для відновлення даних треба відновлювати службову зону диску та робити максимально можливу по векторну копію на справний накопичувач.
  2. Деградація. Цим терміном називають втрату робочих властивостей блоку магнітних голівок жорсткого диску. Для відновлення даних потрібно підібрати режим зчитування і зробити максимально можливу по секторну копію.
  3. Вихід з ладу голівки чи блоку голівок жорсткого диску. Для відновлення даних потрібно встановити справний блок голівок.
  4. Клин підшипника двигуна диску. Таке відбувається, якщо ноутбук впав, і спровокував пошкодження жорсткого диску. Також вірогідною причиною може стати заводський брак. Для відновлення даних доведеться встановлювати магнітні поверхні у корпус справного накопичувача.

Що не можна робити при виявленні проблем

Є декілька обмежень, спрямованих на збереження даних на пошкодженому носієві. Зокрема, не з’ясувавши причину пошкодження жорсткого диску, ні в якому разі не рекомендується запускати утиліти для перевірки дискового простору.

Також не можна багато раз вимикати і вмикати комп’ютер, побачивши, що жорсткий диск працює нестабільно чи неправильно. Не маючи впевненості у своїх діях, не можна переставляти контролери з інших дисків на пошкоджений носій – це може призвести до безвідновної втрати даних. Не рекомендується також розбирати диск, не маючи знань та відповідних умов для роботи.

Якщо дані втрачені частково, краще вимкнути комп’ютер, так я є вірогідність, що нова дія користувача створить новий запис на поверхні диску і призведе до повного знищення втраченої інформації. Справа в тому, що система сама вирішує, куди записувати нову інформацію.

Коректне відновлення інформації

Якщо треба акуратно дістати дані з пошкодженого накопичувача і скопіювати їх на інший диск, зазвичай користуються спеціалізованим софтом. Є велика кількість безкоштовних та комерційних програм для цієї місії. Але є певні особливості.

Зокрема, майже всі програми розраховані на сканування не пошкодженого пристрою. Крім того, вони працюють з операційною системою, яка сама звертається до підключених зовнішніх дисків для діагностики. І часто буває, що операційна система заважає проведенню відновлення даних.  Тому зазвичай треба відключити можливість тестування операційною системою непрацюючого диска.

Для цього використовують обладнання з незалежним від операційної системи інтерфейсом, завдяки чому можна працювати з накопичувачем напряму. Сам процес відновлення даних – це по секторне або по файлове копіювання інформації з пошкодженого накопичувача на справний. Спеціаліст має налаштувати режим копіювання та внести інші необхідні налаштування. Замовити відновлення даних можна тут: http://kiev.kabanchik.ua/category/vosstanovlenie-dannyh — незалежний сервіс дає змогу знайти професійного спеціаліста, який впорається з задачами швидко і недорого.

 
comments powered by HyperComments