Главная / Ґаджети / Як правильно заряджати акумулятор iPhone і iPad

Як правильно заряджати акумулятор iPhone і iPad

 
 

Одне з «хворих» місць багатьох сучасних мобільних пристроїв – акумулятор. З розрядженою батареєю навіть топовий iPhone і iPad перетворюється на мертву «цеглу». Зауважимо, що сучасні літій-іонні і літій-полімерні батареї хоча і є надійними, але вимагають від користувача підвищеної до себе уваги, як найбільш ніжні компоненти. І, на відміну від іншого «залізної» начинки, піддані старінню.

how-1

З фірмовим акумулятором потрібно звертатися по інструкції, і тоді він буде абсолютно безпечний. Якщо уважно прочитати новини про те, як людина постраждала від акумулятора – а таких чимало – то з’ясується, що перед цим з батареєю робили щось неправильно: її або нагрівали, або били, або робили з нею ще щось, зовсім не рекомендоване. Найстрашніші «батарейні» новини на перевірку виявляються з акумуляторами абсолютно не пов’язані.

Наприклад, рік тому, в серпні 2014, річна москвичка загинула від струму, впустивши в ванну iPad. Трагедія, звичайно, але є маленька деталь – вона впустила у ванну планшет, підключений до зарядного пристрою, яке вставляється в розетку! Вбив її розряд, який прийшов не з планшета, а з електромережі. Якщо б вона впустила у воду, наприклад, фен, чи лампу, або будь-яке інший пристрій, де акумуляторів зроду не бувало, результат був рівно тим же – батареї тут не при чому.

Чого робити не можна

Майже на кожній батареї написано, чого з нею робити не можна: самостійно розбирати, розбивати, кидати у воду (і навіть зберігати в умовах підвищеної вологості), підключати до «лівих» зарядних пристроїв, переохолоджувати і, навпаки, перегрівати, а також піддавати впливу відкритого вогню. У більшості випадків порушення цих правил погубить батарею, найчастіше – ґаджет, а при особливо неприємному збігу обставин може статися загоряння або, як його окремий випадок, невеликий вибух з розльотом осколків акумулятора і девайса.

Додамо, що ми рекомендуємо користуватися тільки фірмовими батареями. «Ліві» іноді обходяться дешевше, але завжди – підкреслимо: завжди! – будуть непередбачувані і їх фактичні параметри та поведінка навіть в штатних ситуаціях. Ось вони і можуть мимовільно загорітися. Вірогідність займання, звичайно, мала, але ось відхилення ємності від заявленої і менше, ніж у фірмових акумуляторів, ресурс роботи навряд чи вас порадують.

Важливо: батарею, яка відробила свій ресурс не можна викидати у звичайний смітник, її слід здати на переробку. Зазвичай великі супермаркети – від Ikea до великих магазинів електроніки – беруть використані батареї і відправляють їх на утилізацію. Для вас це буде безкоштовно, а от для природи дуже корисно.

Що робити можна?

З такими практичними питаннями журналісти KP звернулися до представників трьох різних компаній, які виробляють ґаджети. В опитуванні брали участь експерти однієї глобальної корпорації, однієї локальної і одного виробника периферії. В якості глобальної був обраний Microsoft. Локальним експертом виступив DEXP, який нещодавно здивував ринок випуском лінійки з десяти смартфонів з батареями великої потужності. А також своїми знаннями поділився представник Plastronics, компанії, що випускає bluetooth-гарнітури, у яких «на борту» теж є батареї.

Отже, як потрібно поводитися з батареями сучасних пристроїв? Можна просто не звертати уваги і заряджати по мірі необхідності, але маленькі хитрощі все ж є.

Читайте також: 

Перші 2-3 заряди пристрою з новою батареєю, на думку представника DEXP, краще робити повністю – від розрядженого «в нуль» (ґаджет сам виключився і на натискання кнопки включення не реагує) до стовідсоткового наповнення.

Цікаво, що «перегодувати» батарею не страшно, цього зовсім даремно бояться багато користувачів. «Сучасним ґаджетам абсолютно не шкідливо, якщо ви поїхали у відпустку, залишите його на зарядці», – говорить Інститутів (Plantronics). Тому нічого страшного не станеться, якщо ґаджет з повністю зарядженою батарей якийсь час проведе підключеним до зарядки.

Можна по необхідності «підгодовувати» батарею. Нерідко ми, опинившись біля розетки, – наприклад, за обідом, в гостях, в залі очікування і т. д. – підключаємо свій ґаджет до зарядки, щоб акумулятор набрав якісь 10-15% заряду. Деякі вважають, що для акумулятора це шкідливо, але якщо таке використання псувало старі нікель-кадмієві акумулятори, то на сучасні літій-іонні і літій-полімерні така підзарядка негативного впливу не чинить. Тому можна сміливо підключати пристрої до зарядки на годину-півтора, причому як звичайних, так і до бездротових.

А ось залишатися на довгий час в розрядженому стані батареї шкідливо, від цього вона може навіть вийти з ладу в гіршому випадку, а в кращому – неабияк втратити ємність. «Оптимально підтримувати рівень заряду батареї в діапазоні 20-70%», – сказали фахівці DEXP.

Експерти з Microsoft Mobile Devices розповіли, що батарея сучасного ґаджета розрахована на 500-1000 циклів повного заряду-розряду, тобто її має вистачити на два роки роботи. Після цього, як зазначають представники DEXP, ємність батареї буде становити близько 75-80% від номінальної, але почне швидко падати. Далі стане все більш помітно, що ґаджет від повного заряду працює істотно менший час, ніж це було на початку, і через кілька місяців це вже почне приносити незручності при роботі. Потрібно буде міняти батарею або весь ґаджет цілком.

Але всі експерти підкреслювали, що сказане справедливо тільки у разі правильної експлуатації пристрою. «Якщо пристрій піддається механічним ударам і температурним перепадам, то термін життя акумулятора скорочується», – попереджає Юрій Інститутів. Серед небезпек, здатних скоротити термін служби акумулятора, експерти окремо виділяли зарядні пристрої невідомих виробників. «Потрібно використовувати оригінальні з/у». Все це логічно: підключати ґаджет до пристрою, який видає незрозуміло який струм і напругу буде так само дивно, як і заливати в бак авто невідоме паливо, яке може виявитися і дизельним, а може і мазутом.

Натхнення: www.macdigger.ru

 
comments powered by HyperComments