Главная / Поради / Як вибрати фітнес-клуб — корисні поради початківцям

Як вибрати фітнес-клуб — корисні поради початківцям

Отже, ви зважилися на важливий крок — купівлі абонемента в спортзал або фітнес-центр. Проте, вибір хорошого клубу, регулярне відвідування якого буде приносити тільки позитивні емоції — аж ніяк не просте завдання, до якого потрібно поставитися з максимальною відповідальністю.

14-12-15-foto-600x338-2
Якими мають бути критерії вибору хорошого спортивного залу? Перед ознайомчим походом у фітнес-центр потрібно навчитися відрізняти хороший клуб від посереднього, а зробити це зовсім непросто.

Багато власників фітнес-центрів воліють пускати своїм клієнтам пил в очі, вклавши значну частину коштів в красивий і стильний дизайн інтер’єру та агресивну рекламну підтримку. Проте, багато немаловажних дрібниць і промахів, які часто допускаються в управлінні клубом, можуть зіпсувати все враження від вподобаного на перший погляд клубу, яким би красивим не був дизайн його інтер’єру.

У цій статті ми постараємося розповісти про всі можливі нюанси, на які потрібно звертати увагу при виборі спортивного клубу.

Завантаженість фітнес-центру

Нікому не подобається займатися спортом в оточенні натовпу людей, які воюють за кожен тренажер або бігову доріжку. Та й переповнені душові і тісні роздягальні можуть неабияк зіпсувати задоволення від тренувань. Найголовніше правило тут — при виборі спортивного клубу плануйте ознайомлювальне відвідування виключно в той час, коли ви буде в нього ходити надалі.

Приміром, якщо вибір клубу буде здійснюватися у вихідний день або в робочий час, перед вашими очима постануть напівпорожні тренувальні зали, з безліччю вільних бігових доріжок та тренажерів. А насправді, найбільш завантажений час в будь-якому фітнес-центрі — це будній день з 18:00 до 22:00. Плануйте відвідування саме в цей проміжок часу. Тільки так можна наочно оцінити завантаженість центру. Звичайно, якщо ви вибираєте http://stimul-s.com.ua/ по аеробиці, ви повинні враховувати на присутність великої кількості людей

Пробне відвідування

При спілкуванні з менеджером клубу обов’язково уточніть про пробне відвідуванні. Більшість центрів надають таку можливість потенційним клієнтам, хоча, як правило, і не анонсують цього. Інформацію про безкоштовні відвідуваннях можна пошукати і на сайті обраного фітнес-клубу.

Тут так само працює попереднє правило — якщо вам дозволили відвідати клуб безкоштовно — вибирайте для цього саме той час, в яке ви будете ходити в нього надалі. При відвідуванні намагайтеся звертати увагу на різні дрібниці, мова про які піде в продовженні цієї статті. Візьміть з собою спортивний одяг, плавки (якщо в клубі є басейн) і влаштуйте справжнє тренування — тільки так можна виявити ті нюанси які неможливо помітити при погляді з боку.

Вентиляція

Перед тим як купувати абонемент зверніть увагу на розміри залу для фітнесу, його вентиляцію і освітленість.

Вентиляція і кондиціонування — справжня біда багатьох фітнес-центрів. При огляді клубу досить складно визначити, чи немає проблем з вентиляцією, тому вони стають помітними вже після початку тренувань. Постарайтеся при відвідуванні залу з менеджером клубу зняти верхній одяг і зверніть увагу на свої відчуття. У залі має бути трохи прохолодно і свіжо. Особливо це важливо для кардіо-зони (бігові доріжки, велотренажери і т.п. тренажери). Немає нічого гіршого ніж біг в задусі.

Басейн і водна зона

Якщо вибраний вами фітнес-центр оснащений власним басейном, потрібно обов’язково ознайомитися з ним перед покупкою абонемента. Вкрай бажано щоб басейн у фітнес-центрі мав не менше шести-семи доріжок, довжиною, в ідеалі, що не менш 25 метрів. Саме така довжина є мінімально допустимою для професійних басейнів. В іншому випадку інтенсивні тренування будуть досить проблематичні.

Великий басейн має на увазі і велике приміщення з високими стелями. Тільки так можна добитися якісної вентиляції настільки складного об’єкта.

У багатьох хороших фітнес-центрах, крім басейну, у водну зону так само включають гідромасажні ванни, турецьку парну, фінську сауну і російську лазню. Відвідування турецької парної після тренування або запливу допоможе вам розслабити м’язи і відпочити після навантаження. А ось відвідування сауни відразу після фізичного навантаження небажано. Краще зробити це в дні між тренуваннями.

Обов’язково уточніть у менеджера, або з’ясуйте самі при пробному відвідуванні, кількість душових кабін. У великому спортивному центрі їх повинно бути не менше 20-30, на кожну роздягальню. В іншому випадку, можливі ситуації, коли в години пік вам доведеться постояти в душовій, в очікуванні звільнення кабінки.

14-12-15-foto-600x338-2

Оснащення залу

Немаловажним є і хороше оснащення спортивних приміщень. Якщо у вибраному вами фітнес-центрі кілька залів для різних видів тренувань — це буде вкрай позитивним моментом, тому ви завжди зможете вибрати потрібну вам програму для тренувань у зручний час.

Стандартом зараз є: два зали для фітнесу і аеробіки, великий зал для ігрових видів спорту та головний зал із силовими тренажерами і кардіо-зоною.

Зверніть увагу на розташування тренажерів. Бігові доріжки не повинні стояти впритул одна до одної. Бажано, щоб вони були розташовані не менше ніж на відстані двох витягнутих рук. Таким чином, ви не будете відчувати дискомфорт від знаходження спітнілої людини поряд з собою під час тренування.

Зал повинен бути чітко розділений на кілька різних груп. Це кардіо-зона, зона силових тренувань і зона з «полегшеними» фітнес-тренажерами для тих хто хоче підтримувати м’язи в тонусі (наприклад, тренажери Life Fitness).

Важливим є і звуковий фон для тренувань. Бажано щоб у залі грала неголосна, ненав’язлива, але досить активна музика.

У залі не повинно бути надмірне світло або, навпаки, темне. Яскраве світло швидко стомлює, а при поганому освітленні легко отримати травму.

Позитивним моментом є і наявність прямо в залі фітнес — бару, де ви зможете випити соку або протеїновий коктейль відразу після тренування. Крім цього, в залі обов’язково повинні бути встановлені кулери з безкоштовною холодною і гарячою водою.

Вартість абонемента

Абонемент в хороший фітнес-центр за визначенням не може коштувати дешево. Однак, потрібно пам’ятати про те що навіть найдорожчі клуби регулярно проводять акції та знижки для залучення клієнтів. Більшість клубів надають спеціального знижки для студентів. Абонемент повинен включати в себе душ, сауну, вільні відвідування клубу і заняття у фітнес-групах. Однак, заняття з персональним тренером в залі та басейні, заняття боксом та інші види індивідуальних тренувань завжди оплачуються окремо.

Обов’язково відвідайте сайт (або групи в соціальних мережах) обраного вами спортивного клубу і пошукайте розділ «Знижки та акції». Там, найчастіше, можна дізнатися про проведені в даний момент акції і спецпропозиції.

Надмірно низька ціна на абонемент може призвести до того, що тренування в такому клубі будуть серйозно ускладнені надмірно великою кількістю відвідувачів, що клюнули на низьку ціну.

Розташування клубу

Якщо ви плануєте добиратися до фітнес-центру на автомобілі, важливим буде заздалегідь уточнити про паркування. Кращий спосіб перевірити — чи не буде проблем з вільними місцями — приїхати в клуб у вечірній час буднього дня. Якщо парковка битком забита, робіть висновки. Здорово, якщо клуб перебуває в будівлі великого торгового комплексу, в такому випадку, як правило, проблем з паркуванням не виникне. Правда, в деяких ТК вона може бути платною.

В ідеалі, однак, бажано щоб клуб розташовувався так близько від будинку або роботи, щоб туди можна було дістатися пішки. Таким чином, ви влаштуєте своєрідну пішу розминку перед тренуванням і дасте заспокоїтися організму після неї. Автомобіль в цьому випадку, менш привабливий.

Сподіваємося, наші поради допоможуть вам не помилитися при виборі хорошого фітнес-центру та отримувати задоволення від кожного тренування!

 

 
comments powered by HyperComments