Главная / Різні цікавинки / Як вибрати ходунки для інвалідів і літніх людей?

Як вибрати ходунки для інвалідів і літніх людей?

Як правильно вибрати ходунки

Ходунки є чудовим засобом, який грає роль допоміжного обладнання для літніх людей та інвалідів. Для того щоб вони приносили справжню користь їх потрібно правильно вибрати.

При підборі ходунків важливо врахувати всі чинники, здатні вплинути на ефективність їх використання. В першу чергу слід визначитися з призначенням застосування ходунків: чи будуть вони служити опорою при ходьбі для літнього або ослабленої людини або будуть виконувати функцію реабілітаційного інструменту в період відновлення після травми, або ж ходунки потрібні пацієнту з серйозними порушеннями координації.

На ранніх стадіях реабілітації рекомендують використовувати традиційні ходунки з 4 ніжками, оскільки вони забезпечують найвищий рівень стійкості.

15-01-15-foto-500x448-1

Якщо пацієнт сильно ослаблений і йому складно піднімати ходунки, можна розглянути варіант ходунків з передніми колесами і полегшеною рамою. В якості додаткової опори при ходьбі зручніше користуватися ролаторами, що дозволяють пересуватися досить швидко як у приміщенні, так і на вулиці. При координаційних порушеннях, а також у період початкової реабілітації рекомендують ходунки з опорою під лікоть.

Рішення про придбання тієї чи іншої моделі ходунків має бути зваженим, тому перш ніж переходити безпосередньо до купівлі ходунків для дорослих — медтехніка, потрібно відповісти для себе на низку запитань. Чи будуть ходунки використовуватися на вулиці або тільки вдома? Якщо це ролатори, то яким має бути сидінні? (Важливо пам’ятати, що якщо імовірно відпочинок на сидінні буде тривати довше, ніж декілька хвилин, варто розглянути варіант з м’яким сидінням.) Яке навантаження повинні витримувати ходунки і чи будуть вони складними? Чітке уявлення про те, що потрібно і які параметри важливі, допоможе швидко зорієнтуватися з широкому модельному ряді і значно прискорить процес вибору.

Зріст

Більшість моделей ходунків регулюється по висоті, завдяки чому їх можна підігнати точно під зріст пацієнта. Правильне регулювання по висоті дуже важливе, оскільки використання дуже низьких або дуже високих ходунків призведе до порушення постави, болів в шиї, спині, плечах і руках. Правильність регулювання по висоті перевіряється наступним чином: при вільно опущених вниз руках рукоятка ходунків повинна знаходитися на рівні зап’ястя; в цьому випадку при використанні ходунків лікті будуть зігнуті під потрібним кутом і пацієнту не доведеться надмірно нахилятися вперед.

Вага

При підборі ходунків слід з’ясувати максимальне навантаження, яке вони здатні витримати, щоб зіставити його з вагою пацієнта. При необхідності потрібно вибирати моделі з посиленою рамою, оскільки недостатньо міцні ходунки можуть погнутися або зламатися, а це, швидше за все, призведе до падіння пацієнта і травми.

Рукоятка

Важливо, щоб рукоятка ходунків була зручною. Зазвичай рукоятки виготовляють із пластику, однак якщо долоні пацієнта схильні до рясного потіння, краще розглянути варіант рукоятки з м’яким або пористим покриттям. При артриті рекомендується вибирати ходунки з великими рукоятками, оскільки обхват невеликої рукоятки в цьому випадку буде болючим і незручним.

Колеса і гальма

При виборі ходунків-ролаторов потрібно звернути увагу на розмір коліс. Маленькі колеса більше підходять для будинку, у той час як великі забезпечують комфортне пересування по нерівній поверхні вулиць і тротуарів. Колеса ролаторів замінюються і ремонтуються аналогічно велосипедним. Залежно від моделі ролатори можуть бути оснащені пневматичним або блокуючим гальмом.

 

Для чого потрібні ходунки інвалідам?

Подібні ходунки допомагають інвалідам зменшити навантаження на ноги і зберігати рівновагу при ходьбі і під час стояння. За допомогою ходунків можна пересуватися як по вулиці, так і по кімнаті. Більшість сучасних ходунків виготовляється з алюмінію, тому вони дуже зручні у використанні завдяки своїй легкості. У багатьох моделей ходунків наконечники оснащені гумою, що дозволяє пересуватися, не втрачаючи стійкості, навіть за дуже слизькій поверхні.

Завдяки широкій опорній базі, ходунки більш стійкі, ніж тростина або милиці. Ходунки для інвалідів сильно відрізняються за своєю конструкцією один від одного. Так бувають регульовані, складні, фіксовані, з кроковим ефектом. Є моделі і спеціально для дітей.

 

Для чого потрібні ходунки літнім?

Ходунки для літніх людей розроблені спеціально для того, щоб можна було забезпечити можливість літнім пересуватися без сторонньої допомоги. Як вже було зазначено, ходунки набагато стійкіші від милиць і палиць, тому вони є прекрасною допомогою літнім. Ходунки для літніх бувають на колесах, а бувають без них. Без коліс ходунки більш стійкі, тому багатьом літнім підійдуть саме ці ходунки.

 

8 критеріїв, які необхідно враховувати при виборі ходунків

По-перше, це призначення. Якщо ви купуєте ходунки для того, щоб їх використовував інвалід, то йому можуть підійти ходунки з наявністю передніх коліс і полегшеною рамою. Якщо ж користувачем є літня людина, то для неї можуть стати допомогою ходунки на чотирьох ніжках, а можливо навіть з опорою під лікоть.

По-друге, це місце використання ходунків. Чи буде людина виходити з ходунками на вулицю, або їх використання обмежиться тільки будинком. Про це варто подумати.

По-третє, це ступінь міцності. Тут потрібно врахувати вагу людини, яка буде використовувати ходунки. І під неї придбати ходунки відповідної міцності. Так рама у ходунків не повинна прогинатися під вагою людини.

По-четверте, це технічні характеристики. Важливо, щоб модель ходунків влаштовувала не покупця, а людину, яка буде їх безпосередньо використовувати. Адже чим зручніші ходунки, тим легше літній або інваліду пристосуватися до свого становища.

По-п’яте, важливо врахувати такий критерій, як зріст пацієнта. Ходунки для літніх, так і для інвалідів можуть регулюватися по висоті. Це потрібно зробити прямо при покупці. Тому вибирайте ходунки разом з людиною, яка буде їх використовувати. Відрегулювати висоту ходунків дуже важливо, щоб не викривлялася постава пацієнта, і щоб у нього потім не хворіли шия, плечі, спина і кисті рук.

По-шосте, це форма рукоятки. Матеріал повинен бути правильно підібраний. Якщо людина буде часто користуватися ходунками, то краще вибирати їх з м’яким покриттям, у якого є пори, а не з пластику. Тоді така рукоятка не ковзатиме і натирати долоні. Якщо у літньої людини артрит, то їй підійдуть ходунки, у яких широка рукоятка, що позбавить її від хворобливих відчуттів.

По-сьоме, це ходунки з колесами або ролаторами. При їх виборі потрібно звернути увагу на те, який розмір у коліс, а також на наявність пневматичних або блокуючих гальм. З маленькими колесами ходунки використовують для домашніх умов, а з великими — для вулиці. Колеса міняються таким же чином, як і у велосипедів.

 

Як правильно пересуватися, використовуючи ходунки?

Спочатку потрібно пересунути ходунки вперед, потім підійти самому. Спину важливо тримати прямо. До тих пір поки ви не закінчили рух, ходунки пересувати далі вперед не слід. Докінчіть крок, а лише потім рухайте ходунки далі. Потім знову зробіть крок обома ногами. Також дуже важливо знати, що небезпечно нахиляти ходунки вперед. Рухатися потрібно всередині ходунків, а не слідом за ними. Не потрібно намагатися перемістити ходунки занадто далеко вперед. У цій справі головне не поспішати. Тепер ваше завдання навчитися ходити повільно.

 
comments powered by HyperComments