Главная / Поради / Як вибрати клей для мармуру і граніту

Як вибрати клей для мармуру і граніту

Останнім часом все частіше в будівництві застосовується натуральний камінь. Він популярний в будівельних роботах і вдома, і в офісі, і в приміщеннях інших призначень. Мармур і граніт особливо часто застосовуються в будівництві, а також оздобленні фасадів будинків.

klej-dlya-granita_1_599x297

Який клеючий склад підійде

Хороший клей для мармуру і граніту від generalchemical.com.ua/ru/klei або ж клей для плитки з керамограніта повинен забезпечувати склеєним поверхням найвищу ефективність, обов’язкову довговічність і, бажано, хорошу стійкість до зовнішніх впливів. Але і занадто агресивним клей не повинен бути.

Дуже часто застосовуються морозостійкі клейові склади. І використовуються вони не тільки для склеювання матеріалів з мармуру і граніту, але також і для прикраси будівель різними мозаїками, інкрустаціями, а також і для обробки швів на камені.

Що відрізняє даний клей:

  • Склеєні деталі можна використовувати вже через пару годин;
  • Клей не змінює своїх характеристик навіть при довгому контакті з ультрафіолетом;
  • Клей високостійкий до впливу кислот і лугів;
  • Клей можна спокійно застосовувати для зовнішніх робіт;
  • Клей не піддається стисненню, він не тріскається і кольору не змінює в процесі засихання.

Дані характеристик дозволяють не хвилюватися за якість експлуатації клею.

Види клею для каменю

Сучасні клеї можна розділити на наступні види — поліестерні мастики, епоксидні клеї, епоксидні імпрігнанти.
Поліестерні мастики багаті різноманітністю колірних акцентів, виробляються ці клеї в трьох станах: рідкому, твердому і напіврідкому.

Епоксидні клеї можуть похвалитися дуже високим рівнем міцності, і ці двокомпонентні вважаються вдалими якраз для склеювання мармурових і гранітних деталей. До слова, використовують їх і для склеювання виробів з заліза і бетону.

Якщо говорити про епоксидні імпрегнанти, вони надзвичайно ефективні, адже їх відрізняє низька в’язкість. Вони легко заповнюють пори каменю, а також легко піддаються шліфовці. Тому використовують їх в основному для зовнішніх робіт.

Як виконується склеювання поверхонь

  • Спочатку поверхню очищається від пилу, забруднень, залишків бітуму і жиру. Добре, якщо у вас є можливість використовувати для цих цілей будівельний пилосос.
  • Далі готується розчин клею. Суха суміш висипається в підготовлену ємність, будівельний таз просто наповнюють водою — суміш перемішують до однорідної маси. Робити це можна будівельним міксером. Такий клей використовувати можна протягом трьох годин після приготування.
  • Цю масу наносять тоненьким шаром на поверхню граніту, і розчісують зубчастим шпателем. До цього шару рівномірно прикладається друга склеююча поверхня. На деякий час поверхні дуже щільно притискають одна до одної і так залишаються до повного склеювання. Не поспішайте, робіть все повільно, але точно.

Якщо все робити правильно, починаючи від вибору клею, закінчуючи точністю замішування і нанесення, про міцність склеювання і акуратність цього процесу можна не турбуватися. Не економте на якості і намагайтеся навіть такі процедури робити максимально естетичними.

 

 
comments powered by HyperComments