Главная / Поради / Як вибрати паркетну дошку в магазині

Як вибрати паркетну дошку в магазині

 
 

Вибір паркетної дошки — тема глибша, ніж багатьом здається. Багато в чому, завдяки тому, що візуально паркет різних компаній мало чим відрізняється і всі нюанси приховані. Для розуміння деяких особливостей потрібні глибокі теоретичні знання про поведінку деревини, інші деталі ретельно приховуються виробниками, дізнатися їх можна хіба що у чесних і професійних продавців, яких в паркетній бізнесі вкрай мало.

18-03-16-foto-600x428-1

У магазинах, таких як http://lux-mebli.net/, паркетна дошка, як правило, представлена ??у вигляді окремих планок, або готовими щитами. І той, і інший вид зразків має переваги і недоліки. На окремих планках простіше побачити технічний рівень дошки, на щиті ж краще видно перепад відтінків, стик і т.д. Але щити, як правило, підібрані — при виготовленні відрізають або прибирають некрасиві або неякісні планки. З іншого боку, деякі неякісні марки регулярно намагаються міняти цільні дошки, щоб приховати з’являючі дефекти. Якість марки можна визначити, розглядаючи кілька різних моделей. Незалежно від кольору, технологічна лінія однакова і всі видимі недоліки будуть на будь-яких моделях марки.

Найважливіший параметр якості паркетної дошки — правильно досушена деревина. Сушка займає тривалий час, тому виробники нижчого і середнього цінового сегмента, як правило, не досушують сировину. Хтось більше, хтось менше. Професіонали вміють по хрускоту мостини визначати якість сушки, але це вимагає досвіду. Як без «хрустіння» візуально спробувати визначити якість сушіння та інших параметрів матеріалу?

1. Поверхня трьохполосної паркетної дошки повинна бути рівною, без різниці по висоті ламелей. Однак для дуже гігроскопічних порід (бук, клен, вишня, береза ??і ятоба) допускається перепад по висоті у будь-яких виробників. Якщо виділяється по висоті ламель з дуба та іншої стабільної породи — це показник низької якості дошки.

2. Стики ламелей на трьохполосній паркетній дошці повинні бути акуратними. Якщо на стиках міліметрові зашпатльовані зазори — це не дуже красиво, хоча на стабільність підлоги прямо не впливає. Якщо у марки є модель односмугової дошки без фаски — це показник гарного технічного рівня виробничої лінії.

3. Зверніть увагу, щоб на трьохполосній паркетній дошці не було відколів лаку на стиках ламелей. Це добре помітно на темних моделях. Такі відколи — показник недосушеної деревини.

4. На темних моделях можна зустріти нехарактерні для породи світлі смужки — це показник, що виробник наносить лак без попередньої грунтовки. При розширенні і звуженні деревини лак починає тріскатися.

5. Зверніть увагу на середній шар паркетної дошки. Еталонний середній шар виконується з рівних брусків строго радіального розпилу. Між брусками повинні залишатися невеликі зазори для можливого розширення деревини в літній період. Акуратність розташування брусків в середньому шарі показує рівень виробництва. Зверніть увагу, що в середньому шарі допускаються сучки, які випали. Кілька відсотків таких брусків не впливають на міцність з’єднання і допускаються навіть у найавторитетніших європейських фабрик.

6. Погано, коли стик ламелей верхнього шару потрапляє на зазор між брусків в середньому шарі. У середньому і високому ціновому сегменті це неприпустимо, в дешевій паркетній дошці зустрічається практично у будь-якого виробника. При сезонній деформації деревини середнього шару, на поверхні дошки можуть з’явитися візуально і тактильно відчутні перепади по висоті, на стиках ламелей може потріскатися лак.

7. Розгляньте задній шар. Хороший шпон повинен бути цілісним, виготовленим з сосни або берези. Сучки, які випали невеликого і середнього розміру у заднього шпону — це нормально і допускається у всіх виробників, тому що не шкодить стабільності паркету. Рівний шпон з невеликою ворсистістю без сучків, виконаний з деревини гевеї — характерна риса китайської паркетної дошки. У Європі немає жодної марки, що використовує гевею для внутрішніх шарів паркету. Виробники економ-класу можуть виконувати задній шар з окремих фрагментів (зазвичай відбраковані залишки від фанерного виробництва) — це негативно впливає на стабільність підлоги, проте зустрічається тільки в зовсім недорогих моделях. У загальній масі конкурентів економ-класу можна сказати, що моделі з заднім шаром з окремих шматків значно гірше інших.

8. Дивіться на товщину верхнього шару. Більшість виробників заявляють шар 4 мм, проте в реальності можуть випускати паркетну дошку з верхнім шаром в 2,5 або 3 мм. На стабільність підлог безпосередньо товщина цінного шару не впливає, проте відображає рівень достовірності інформації в рекламних матеріалах фабрики.

9. Нюхайте паркетну дошку в магазині. Хороша паркетна дошка не повинна нічим пахнути, або може злегка пахнути деревиною. Якщо паркет пахне хімією — швидше за все, у виробництві використовуються шкідливі барвники. Більшість таких барвників випаровуються тривалий час і шкідливі для здоров’я (особливо дітей). Термооброблені моделі темного кольору можуть пахнути запахом багаття — це природно для будь-якого виробника і є особливістю обробки. Цей запах з часом вивітриться.

10. Не звертайте уваги на те, що дошки в магазині можуть бути вигнутими. При розпакуванні планки набирають вологість приміщення, і якщо вони не зафіксовані на підлозі, не з’єднані між собою — починають викручуватися. Це допустимо в зразках навіть для преміум-сегмента, хоча паркетну дошку еталонних марок з тривалою «природною сушкою» практично не гне.

 
comments powered by HyperComments