Главная / Поради / Як вибрати перфоратор

Як вибрати перфоратор

Перфоратор — це прилад, який використовується для буріння отворів, функціонально він схожий з дрилем, відмінністю ж є наявність ударного механізму. За допомогою перфоратора пробивають отвори в твердих матеріалах, таких як мармур, цегла, граніт і бетон. Великою перевагою перфоратора Energomash, який можете придбати на http://ek.ua/,  є універсальність — він може не тільки довбати і свердлити. За допомогою перфоратора можна загвинчувати саморізи, використовувати для розмішування розчинів і багато іншого. Робочою частиною інструменту є коронка, зубила, піка і бур. Слід мати на увазі, що перфоратор не підходить для свердління маленьких отворів.

20-03-16-foto-600x442-1

Працювати апарат може в трьох режимах:

 • режим свердління;
 • режим довбання;
 • комбінований режим.

Найважливішими характеристиками при виборі є:

 • потужність
 • кріплення бура
 • кількість робочих швидкостей
 • кількість оборотів холостого ходу
 • удари в хвилину і енергія удару
 • вага
 • обертовий момент
 • живлення і довжина мережевого шнура
 • комплектація

Потужність

Потужність є однією з головних характеристик приладу. Вона визначає не тільки кількістю споживаної електрики, від неї залежать сила і швидкість роботи пристрою. Чим вища потужність, тим швидше працює перфоратор. Збільшується і кількість посильних йому матеріалів.

Тип кріплення бура

Кріплення бура може бути виконано в одному з двох варіантів:

 • SDS-Plus — утримує бури в діаметрі не більше десяти мм;
 • SDS-Max — утримує свердла в діаметрі до вісімнадцяти мм.

Для побутового застосування у звичайних випадках використовують кріплення SDS-Plus, професійні перфоратори оснащені кріпленням SDS-Max. Представлено два види патронів: звичайний і швидкозажимний. Оптимальний варіант для професійного і домашнього використання — це ключовий патрон, що дозволяє змінювати бури не використовуючи спеціальний ключ, з легким зусиллям руки.

Кількість швидкостей роботи

Важливо при виборі агрегату враховувати кількість швидкостей. У бюджетних побутових моделях, як правило, одна швидкість; дорожчі побутові і професійні моделі мають від двох до п’яти швидкостей і оснащуються механізмом регулювання швидкості обертання і удару. Функція необхідна при роботі зі складними матеріалами і акуратного точного буріння.

Кількість оборотів холостого ходу

Кількістю холостих обертів в хвилину називається кількість оборотів, які бур може зробити без навантаження. У сучасних апаратах цей показник може варіюватися від 225 до п’яти тисяч обертів на хвилину. Чим вище число оборотів, тим вища продуктивність.

Кількість ударів в хвилину і безпосередня енергія удару

Перфоратори оснащуються ударним механізмом. Від кількості ударів, що здійснюються приладом в хвилину, залежить наскільки швидко можна зробити отвір і чи під силу будуть йому тверді матеріали.

Енергія удару відповідає за продуктивність роботи інструменту — чим вона сильніша, тим менший час і зусилля потрібні при бурінні бетону. Перфоратори підрозділяються на апарати з малою (до 2 Дж), середньою (від 2 до 5Дж) і високою енергією удару (вище 5 Дж).

Для побутового застосування досить інструменту із середньою енергії удару. З малою енергією удару інструменти купувати не варто. Максимальна енергія удару необхідна професіоналам.

Вага перфоратора залежить від його функціональності і класу.

 • Побутові моделі малої потужності важать не більше 3 кг
 • Напівпрофесійні перфоратори важать близько 5 кг. Ідеальні для побутових потреб і хороші в деяких професійних роботах;
 • Професійний інструмент важить більше 5 кг. Дуже потужний, може впоратися з великим навантаженням.

Обертовий момент

Максимальне значення обертового моменту сучасних моделей коливається в межах від 3 до 200 Н * м. Цей показник говорить про те, з якою максимальною навантаженням може впоратися апарат.

Довжина кабеля

Традиційно, довжина кабелю складає від двох до шести метрів. Відповідно, чим менша довжина, тим більше перенесень знадобиться, щоб дістатися до місця, в якому буде використовуватися перфоратор. Рекомендується вибирати модель, довжина кабелю якої становить не менше трьох метрів.

Є також види з акумуляторними батареями, які зручні для застосування в місцях, де підключення до електромережі не є можливим.

Комплектація

Кейс. Найкраще купувати перфоратор в комплекті з кейсом, так як значно полегшується зберігання і перевезення інструменту. Також кейс зазвичай оснащений додатковими відсіками, в які можна помістити бури, свердла та інше.

Щітки. При інтенсивному навантаженні на прилад щітки швидко зношуються, тому, багато моделей відразу комплектуються додатковим запасом, що захистить власника від зайвих витрат на амортизацію.

Мастило. Найчастіше вазелін. Використовується воно не тільки для змащення механіки перфоратора, а й свердел і самих бурів, щоб зменшити тертя в патроні і уникнути заклинювання.

Пилозбірник. При роботі з перфоратором утворюється багато пилу. Якщо ж модель комплектується мішком для її збору, то весь пил, що утворюється в процесі роботи, буде потрапляти безпосередньо в мішок.
Слід звертати увагу на вартість пристрою і виробника — інструмент з низької цінової категорії китайського виробництва не варто купувати навіть для побутового використання. Ці перфоратори виходять з ладу дуже швидко, а їх ремонт коштує дорого, до того ж, не завжди можна знайти запчастини.

Для домашнього використання краще всього купувати апарат середньої вартості.

Немає необхідності в придбанні дорогого агрегату для нечастого використання вдома. Побутова модель вагою не більше трьох кг, в той же час апарат досить потужний для свердління і буріння.

 

 
comments powered by HyperComments