Главная / Поради / Як вибрати правильну вишиванку

Як вибрати правильну вишиванку

Ще 100 років тому, вишиванка вважалася найкращим оберегом, зв’язком з родом. Нарешті сучасні люди оцінили всі переваги такого гарного українського вбрання, яке приховує багато секретів. Здавна люди вірили в те, що вишиванка здатна візуалізувати бажання. Тому чистим полотном були світлі сорочки, а бажання висловлювали у вишитих візерунках. При цьому слов’яни свято вірили в те, що кожну вишиванку треба ще вміти правильно вибрати.

1-19-01-2017-600-395

Якщо ви хочете купити вишиванку тут необхідно враховувати всі нюанси, щоб вона була дійсно оберегом, захищала від неприємностей і приносила щастя. Мова йде про вибір тканини, кольору, узору і навіть те, в якому регіоні вона була виготовлена.

Інструкція з вибором вишиванок

Звичні для сучасних людей різноманітні квіточки не завжди є оберегом. Прадавні знаки – це всілякі зигзаги, зірки, ромби, квадрати, хрести. Тому краще купити заготовку для вишиванки, коли ви збираєтеся самі вишивати.

Натуральність тканини теж дуже важлива. Льон – кращий матеріал для пошиття вишиванок, так як в процесі його виготовлення задіяні всі стихії природи, відповідно, тканина вбирає їх енергію. Сучасною альтернативою вважаються натуральні матеріали, з невеликим додаванням синтетики, яка значно збільшує зносостійкість одягу.

Вибираючи вишиванку, слід звернути увагу не тільки на лицьову сторону виробу, але і на внутрішню. Якщо на останній будуть вузли, необрізані нитки, життя буде схожа на вишиванку – зовні, як мед, а зсередини – хаос.

Щоб нитки могли нагромаджувати хорошу енергію, краще віддати перевагу пряжі тваринного походження, наприклад, шовку або вовни. Досить рідко для вишивки використовують лляні і бавовняні нитки. Не варто купувати вишиванки, де для візерунка використані синтетичні матеріали, такі як акрил.

Колірна гамма візерунка теж грає важливу роль. Найпопулярнішими є 5 кольорів. Червоний вважається потужним оберегом, тому його досить часто використовують не тільки для дорослих, але і для візерунків дитячих вишиванок. Він додає енергії і захищає від невдач. Білий колір популярний серед молоді, так як є символом сили і енергії. Популярні нині чорні візерунки мають двояке трактування. У деяких регіонах чорні візерунки говорили про те, що людина в траурі, в інших же, він вважається символом землі і мудрості. Жовтий колір – символ сонця і Бога, а синій – води.

Кожен регіон України має свої традиції, орнаменти і особливі техніки вишивки. Тому цей нюанс теж слід враховувати, вибираючи вишиванки.

 

 
comments powered by HyperComments