Главная / Поради / Як вибрати стелажі, критерії вибору

Як вибрати стелажі, критерії вибору

 
 

Для правильного вибору виду стелажної конструкції, яка дозволить значною мірою вирішити поставлене завдання, слід враховувати як параметри приміщення, що використовується, так і специфіку збереженого вантажу.

23-09-15-foto-600x400-1

Перш за все, слід розуміти, що стелаж являє собою багатоярусну конструкцію, яка призначена для зберігання найрізноманітних предметів і матеріалів. Найчастіше через вагоме навантаження використовують http://uhl-mash.ua/. Головним завданням їх використання буде збільшення корисної площі, а також зручний доступ до необхідної продукції. За допомогою таких конструкцій, можливо, обладнати склади, магазини, супермаркети, торгові майданчики і архіви будь-яких розмірів.

 • Основними критеріями вибору виду стелажній конструкції є тип продукції, що зберігається, конструктивні особливості і специфіка використовуваного приміщення. До таких критеріїв належать:

  Габаритні розміри вантажу;

 • Вага збереженого вантажу з урахуванням упаковки та складської тари;
 • Вид тари для збереження вантажу (коробки, бочки, балони, тюки, піддони, палети, ящики або ж відсутність тари);
 • Термін придатності продукції, що особливо важливо для продуктів харчування;
 • Однорідність продукції, що зберігається, тобто відношення загального обсягу вантажу до кількості його видів;
 • Тип приміщення (склад, магазин, супермаркет, архів, складський центр, морозильна камера і т.д.);
 • Конструктивні особливості, а також інші параметри приміщення (тип підлоги, отвори воріт, наявність колон, вікон і так далі);
 • Технологічне обладнання приміщень (освітлення, опалення, вентиляція, морозильна камера та інше);
 • Вид і параметри використовуваної вантажної техніки;
 • Температура зберігання та інші умови навколишнього середовища (кімнатна температура, відкритий склад, вологість, агресивні середовища);

Розміри вантажу

Тип стелажа нерідко залежить саме від габаритів збереженого вантажу. Наприклад, коли необхідно складувати довгомірні вантажі довжиною більше 3 метрів, то слід вибирати консольні стелажі, які застосовуються для зберігання металопрокату, дощок тощо.

У тих випадках, коли збережені вантажі мають довжину менше трьох метрів, то найчастіше змінюються параметри самих стелажів — змінюються розміри кожної окремої секції, у тому числі висота між вибраною кількістю рівнів зберігання.

Вага вантажів, які зберігаються з урахуванням упаковки та складської тари

При збільшенні навантажень на стелажний конструкцію доводиться використовувати велику товщину металу, в тому числі різні сплави. Від кількості та ваги збереженого вантажу значною мірою залежить металоємність всієї конструкції. Також при збільшенні навантажень доводиться застосовувати спеціальний профіль при виготовленні тих чи інших елементів конструкції. Вірно і зворотне — чим менше навантаження, тим простіші конструктивні особливості стелажа, а також його металоємність.

 
comments powered by HyperComments