Главная / Поради / Як вибрати телевізор

Як вибрати телевізор

 
 

Індустрія виробництва телевізорів — одна з найбільш динамічно розвиваючих. Так було завжди: колись світ непомітно перейшов від чорно-білих екранів до кольорових.

Потім — від величезних ЕПТ-екранів до мініатюрних «плоских».

Які головні тренди сьогоднішнього дня? Як вибрати телевізор, який в розумні терміни не застаріє морально і технічно? Є, безумовно, критерії виключно суб’єктивні. Ну ось, наприклад. Яку діагональ телевізора вибрати? Тут все залежить від уподобань покупця.

Де розмістити пристрій, як вибрати кронштейн для телевізора або як найбільш зручно розташувати ТВ на підставці? Всі ці питання, зрозуміло, актуальні, але вирішувати їх доведеться кожному господарю в індивідуальному порядку. Ми ж постараємося розглянути технологічний аспект покупки техніки.

02-03-16-foto-600x404-1

Телевізор: плазмовий, LCD або LED?

Найсучаснішими технологіями виготовлення дисплеїв, які використовуються електронною промисловістю в сегменті випуску телевізорів, є LCD (їх принцип роботи заснований на фізиці рідких кристалів), LED (в них, крім рідких кристалів, використовуються також особливі світлодіоди) і плазмові (працюють з використанням газорозрядних елементів ). Дисплеї, які конструюються на основі цих трьох технологій, поступово замінюють традиційні ЕПТ (електронно-променеві трубки). Як вибрати, наприклад, телевізор PHILIPS, перед тим як його купить, виходячи з плюсів і мінусів кожної з них?

LCD та LED-дисплеї об’єднує насамперед компактність ( «плоский екран»). Також для цих технологій характерне зниження, в порівнянні з ЕПТ-моніторами, енергоспоживання. З приводу якості зображення в експертному середовищі точаться дискусії. Деякі експерти підкреслюють, що LCD-телевізори характеризуються досить низьким рівнем контрастності, присутній ефект спотворення, дивлячись на екран під різними кутами. LED-пристрої в більшості своїй не мають таких недоліків.

LED-телевізори підрозділяються на два субсегмента, в залежності від типу підсвічування. Найпоширеніші на сьогодні — Direct і Edge. Перший тип підсвічування характеризується розташуванням діодів безпосередньо під матрицею монітора. Картинка, завдяки такому рішенню, виходить чіткою, яскравою і насиченою. Але і коштують такі пристрої набагато дорожче, ніж аналоги, де використовується технологія Edge, при якій світлодіоди розташовуються не під матрицею, а по її периметру. Крім дешевизни, така техніка має ще одну перевагу — невелику товщину (не більше трьох сантиметрів).

У числі мінусів LCD-телевізорів (особливо це стосується застарілих моделей) значиться наявність «паузи» між подачею сигналу на екран і фактичним проектуванням зображення. Цей інтервал називається «відгуком матриці». Замислюючись над тим, як вибрати телевізор РК-типу, слід мати це на увазі. Технологія, що застосовується в екранах LCD-пристроїв, передбачає таку особливість: при подачі струму на матрицю пікселі починають світитися (видавати запрограмований відтінок кольору) не відразу, а через деякий проміжок часу. Чим він менший, тим якість зображення, особливо в динаміці (коли йде інтенсивний рух відеоряду), вища.

Плазмові телевізори — це пристрої, в яких замість рідких кристалів і світлодіодів використовуються газові колби. Такі девайси характеризуються дуже високою яскравістю і контрастністю. За якістю зображення «плазма», як вважають багато експертів, значно перевершує LED і LCD-телевізори. Однак є у неї ряд істотних недоліків. Насамперед це високий рівень енергоспоживання. Крім того, особливості технології такі, що екранні «пікселі» з часом вигорають. До томі жу ціна таких пристроїв, як правило, вище, ніж у LED і LCD-аналогів зі схожими функціями.

«І який телевізор краще вибрати?» — може запитати читач. Однозначної відповіді немає. Покупцеві доводиться визначатися, що важливіше: якість картинки, енергоспоживання або термін придатності пристрою.

Плаский телевізор: міні-кінотеатр в кімнаті

У числі інноваційних типів телевізорів — проекційні. Вони влаштовані за принципом кінотеатру, коли кольорове зображення проектується на білому полотні. Їх головна перевага в невисокій ціні. Експерти відзначають, однак, що у таких пристроїв є згадана трохи вище проблема, пов’язана з вигоранням пікселів. До того ж зображення багатьом користувачам здається недостатньо яскравим і непостійним при огляді з різних кутів.

Лазерні ТВ: ідеальний варіант при нескромній ціні

Інший інноваційний вид ТВ — лазерні. Багато експертів вважають їх ідеальними з точки зору якості картинки та тривалість роботи. Проблеми з вигоранням пікселів немає, енергоспоживання у них низьке. Однак ціна набагато перевищує показники для LCD, LED, плазмових і проекційних телевізорів.

Чи має значення бренд?

Визначившись з критеріями вибору сучасного ТБ в плані технологій виготовлення дисплеїв, покупець напевно зверне увагу на те, ким зроблений телевізор. Є версія, що майже вся побутова техніка збирається за єдиними принципами, схожим або абсолютно однаковим технологіям. Часом пристрої відрізняються одним лише логотипом бренду на панелі. Є й противники цієї тези, які вважають, що якість техніки все ж сильно залежить від виробника. На підтвердження того вони наводять цифри за обсягами продажів, які наочно показують, що на ринку є лідери і аутсайдери. Що дозволяє припустити, що якість техніки, яка випускається тими і іншими, різниться.

 
comments powered by HyperComments