Главная / Поради / Як вибрати витяжний вентилятор

Як вибрати витяжний вентилятор

 
 

Якщо ви помітили, що у вашій ванній кімнаті запотівають дзеркала, а на стінах збираються крапельки води, то вам потрібно купувати вот такой витяжний вентилятор для ванної. Якщо в туалеті довго залишається неприємний запах, накопичується конденсат і є відчуття вогкості, то вам теж знадобиться витяжний вентилятор.

20-03-16-foto-600x600-1

Перш ніж відправиться в магазин за витяжним вентилятором, вам потрібно визначити обсяг і розмір приміщення, в якому він буде встановлений, і розмір вентиляційної свердловини. Вся справа в тому, що у кожного приміщення є свій обсяг циркулюючого повітря. Кратність обміну повітря в приміщенні вказує на те, скільки разів повітря повинно «оновитися» за одиницю часу. Від цього показника залежить вибір потужності вентилятора. Якщо ваш туалет розміром 4 ? 3,5 метрів має висоту 2 метри, то обсяг приміщення буде дорівнює: 4 ? 3,5 ? 2 = 28 м3. Таким чином, щоб обчислити потужність вентилятора ми обсяг множимо на 10, виходить, що потужність витяжного вентилятора повинна бути приблизно 280 м3 / год.

Вентилятор для ванної кімнати

Не варто плутати вентилятор для ванної кімнати з вентилятором для туалету, тому що їх призначення трохи відрізняється. Ванна кімната — це приміщення з підвищеною вологістю, тому завдання вентилятора полягає в тому, щоб не видалити неприємний запах, а в зниженні рівня вологості. Для контролю рівня вологості вентилятор повинен бути оснащений таймером і датчиком вологості. Він вмикається і вимикається в автоматичному режимі, тобто як тільки вологість в кімнаті підвищується, вентилятор починає працювати.

Дуже важливо, щоб вентилятор для ванної кімнати був оснащений захистом від попадання бризок від води, це вбереже техніку від короткого замикання.

Вентилятор для туалету

Завдання вентилятора для туалету — усунення неприємних запахів, шляхом провітрювання приміщення. Для туалету можна вибирати найпростіші моделі, які включаються вручну або при включенні лампочки в туалеті. Що стосується потужності, то її розрахунок проводиться 50 м3 / год для стандартної кабіни туалету. Якщо система вентиляції знаходиться в поганому стані, то вибирайте вентилятор з більшою потужністю, наприклад 150 м3 / год.

Таймер відключення системи, встановлений на вентиляторі, допоможе вам заощадити споживану електроенергію. Дана модель попрацює приблизно 20 хвилин, після того як ви покинете туалет, а потім сама відключиться.

Поради наостанок:

  • Щоб вентиляція у ванній кімнаті або туалеті проходила природним шляхом, не ставте щільні двері, залиште невеликий зазор між підлогою і дверима;
  • Не забувайте очищати вентилятор, адже в нього потрапляє пил і бруд. Очищення потрібно проводити хоча б один раз на рік.
  • Крім чищення вентилятора, потрібно змащувати всі підшипники його електродвигуна.
 
comments powered by HyperComments