Главная / Поради / Як відкрити свій бізнес. Що потрібно для відкриття свого бізнесу

Як відкрити свій бізнес. Що потрібно для відкриття свого бізнесу

Рано чи пізно всім набридає працювати на когось і хочеться попрацювати на самого себе. Тоді і з’являється питання, як відкрити свій бізнес. Але стартового капіталу і величезного бажання для цього недостатньо. Щоб не стати одним з тих, хто просто викинув гроші і сили на вітер і нічого не добився, потрібно мати чіткий план дій з відкриття бізнесу.

09-12-15-foto-600x326-1

Як відкрити свій бізнес — вибір сфери діяльності

Вибираючи сферу бізнесу, потрібно керуватися такими принципами: бізнес має бути затребуваний у вашому регіоні, він повинен вам подобатися і в ідеалі — мати перспективи для розширення. І якщо вам цікаво, як відкрити свій бізнес і не прогоріти, потрібно дотримуватися всі ці умови.

Серед основних напрямків у бізнесі можна назвати наступні:

  • сфера послуг;
  • торгівля;
  • посередництво;
  • виробнича діяльність.

Як відкрити свій бізнес — чи варто вибирати нерозвинене напрям?

Найбільш вигідним варіантом для того, щоб почати свою справу, вважається вибір незайнятої ніші. Якщо у вас в місті почався будівельний бум, а будівельних фірм досить мало, займіться виробництвом і оптовим продажем будматеріалів. А може, у вашому регіоні спостерігається брак вантажних автомобілів, дефіцит домашніх продуктів у продажу тощо. Якщо ви вибираєте не надто поширену сферу, ви завжди ризикуєте, але і вигода в разі успіху буде більше.

Як відкрити свій бізнес — вивчення перспектив бізнесу

Отже, ви вибрали, який відкрити бізнес. Тепер вам належить вивчити його стан у вашому регіоні. Наскільки він затребуваний, як розвивається, і чого можна домогтися. Якщо ви бачите, що кілька фірм вашої спрямованості вже багато років поспіль не можуть розвиватися, можливо, варто задуматися про правильність вибору.

Розрахуйте рентабельність бізнесу, термін, за який ви повинні вийти на точку беззбитковості і постарайтеся спрогнозувати майбутній прибуток, виходячи із зібраних раніше даних. Поставте перед собою чіткі цілі. Наприклад, ваш бізнес через півроку повинен окупитися повністю і почати приносити щомісячний дохід у певному розмірі. Або ж щомісячний приріст клієнтів вашої компанії має становити стільки-то.

Як відкрити свій бізнес — вивчення конкурентів

Щоб з’ясувати, як відкрити свій бізнес в обраній сфері, зверніть увагу на конкурентів. Їх успіх або, навпаки, невдачі — дуже цінна для вас інформація. Вивчіть стратегії і способи реклами, які використовують фірми-конкуренти, їх сильні і слабкі сторони, категорію їх покупців і клієнтів, постарайтеся перейняти всі вдалі рішення і не допустити їх помилок. Це своєрідне маркетингове дослідження. За допомогою цього можна отримати конкурентну перевагу — наприклад, знизити ціни, зробити наголос на якість обслуговування або швидкість доставки.

Як відкрити свій бізнес — бізнес-план

Це найбільш повне відображення всієї послідовності ваших дій, а також їх обґрунтування. Що має сюди входити і навіщо це потрібно?

1. Резюме проекту (чим ви збираєтеся займатися і з якою метою).

2. Обґрунтування доцільності і користі вашої фірми. Якщо ви зможете самі пояснити, чому ваш бізнес буде цікавий людям, то і потенційним клієнтам ви роз’ясните це без особливих зусиль.

3. Вивчення ринку збуту і конкурентів. Визначіться, як і для кого ви працюєте, як будете реалізовувати свою продукцію і складіть портрет вашого клієнта, щоб розуміти, кому і як «себе» пропонувати. Ще дуже важливо вказати, чому ваша компанія актуальна, і чим вона краще конкурентів. Це допоможе розставити пріоритети у вашій діяльності.

4. Маркетинг і реклама. Перш ніж відкривати свій бізнес, потрібно знати, як ви будете себе просувати (ЗМІ, зовнішня реклама, пряма адресація клієнту) і яким чином будете стимулювати продажі (промо-акції, сезонні знижки, бонусні карти і т. д.).

5. Організаційний, виробничий і юридичний план. Багато хто вважає ці пункти не настільки значними, але для того, щоб організувати безперебійну роботу підприємства, краще заздалегідь продумати, яке приміщення і в якій частині міста необхідно вибрати (з урахуванням конкуренції), скільки чоловік прийняти на роботу і як зареєструвати свою фірму. А якщо ви збираєтися відкрити аптеку, вам необхідний юридичний супровід бізнесу, щоб не зробити фальстарт на самому початку і грамотно розпорядитися своїм капіталом.

6. Фінансова частина. Виходячи з перерахованих вище пунктів бізнес-плану, тут потрібно розрахувати суму, необхідну на відкриття бізнесу, щомісячні витрати і доходи. Тут же ви зможете визначити, скільки часу знадобиться на те, щоб бізнес окупився.

Ризики

Щоб бути стовідсотково готовим до будь-яких несподіванок, визначте для свого проекту ризики, з якими ви можете зіткнутися в роботі (поломка устаткування, підвищення цін на сировину і т. д.). Так ви зможете заздалегідь придумати, як з ними боротися і знизити можливі втрати.

Реєстрація

Тепер, коли підготовчий етап завершений, можна починати діяти! Перед тим, як відкрити свій бізнес, гарненько подумайте над його організаційно-правовою формою. Серед основних: ІП, ТОВ і ВАТ. Важливо розуміти доцільність тієї чи іншої форми власності. Відкривати акціонерне товариство заради магазинчика свіжої випічки точно не варто, а от якщо ви хочете відкрити промислове виробництво, то краще зупинитися на варіанті товариства з обмеженою відповідальністю. Зареєструватися як індивідуальний підприємець досить просто, статутний капітал не потрібно, і це відмінний варіант для ведення малого бізнесу. Для того щоб зареєструвати ТОВ або ВАТ, потрібен статутний капітал і набагато більше документації, ведення бухгалтерського обліку, але і виглядають такі організації набагато солідніше в очах клієнтів і партнерів.

Інвестори

На жаль, починаючий підприємець не завжди має суму, необхідну для відкриття свого бізнесу. Тоді постає питання про пошук коштів. Найпростіший, але і ризикований спосіб — банківський кредит. Але далеко не кожен проект зможе довести банку свою життєздатність, хоча грамотний бізнес-план стане гарною підмогою в цій справі. Можна пошукати приватних інвесторів, готових дати кредит під відсотки або в обмін на певну частку в компанії. Якщо ви вирішили почати малий бізнес, можна спробувати отримати допомогу від держави у вигляді грантів, різних конкурсних програм. Ще один спосіб — краудфандінг, але він підходить в основному для різних старт-апів (розробка ігор, програмування) та арт-проектів (журнали, виставки і т. д.)

Яких помилок потрібно уникати?

Не позичайте гроші у друзів або родичів. Це може зіпсувати ваші стосунки, а залучення близьких людей в бізнес може негативно на ньому позначитися.

Не чекайте грошей занадто швидко. Мало який проект окупається менше, ніж за півроку-рік. Тому розраховуйте свої кошти так, щоб через місяць-два роботи без прибутку вам не довелося терміново шукати, де позичити гроші.

Юрист і бухгалтер — це важливо. «Паперова» тяганина і проблеми з податковою службою можуть «вбити» будь-який бізнес на корені. Так що не скупіться на консультації юриста і роботу бухгалтера.

Все це — основа того, як відкрити свій бізнес, так що не лінуйтеся витрачати час на дослідження і планування, щоб отримати від свого проекту стовідсоткову віддачу!

 

 
comments powered by HyperComments