Головна / Наука / Як виростити врожай без ґрунту і сонця?

Як виростити врожай без ґрунту і сонця?

Якщо ми коли-небудь відправимо людей на Марс, людям у польоті знадобиться постійний запас їжі. Навряд чи ми зможемо забезпечити експедицію такою кількістю їжі, тому космонавтам доведеться ростити її прямо в космосі. Але як це зробити?

 

Щоб вивчити логістику космічного фермерства, група вчених на дослідницькій станції в Антарктиді розробила метод вирощування рослин без сонця або ґрунту. І нещодавно вони зняли перший врожай овочів.

Експеримент проводився на німецькій станції Ноймайер III, розташованої на узбережжі Антарктиди. На станції побудували теплиці з оптимізованим освітленням, закритою системою поливу і контрольованим рівнем вуглекислого газу.

З першим урожаєм вчені змогли зняти 3,5 кг зеленого салату, 18 огірків і 70 редисок. Дослідники сподіваються, що до травня теплиця буде виробляти 4,5 кг овочів на тиждень.

Хороші новини для потенційної марсіанської експедиції. Звичайно, для неї знадобиться ще чимало різних технологій, але факт того, що ми можемо вирощувати овочі навіть в суворих антарктичних умовах не може не радувати.

Натхнення: www.popmech.ru

 
comments powered by HyperComments