Главная / Авто / Які шини вибрати на літо — перевзуваємося правильно

Які шини вибрати на літо — перевзуваємося правильно

Всі автолюбителі рано чи пізно змушені вирішувати завдання як вибрати літні шини. Зробити це правильно не так вже й складно — досить знати основні критерії пошуку відповідних шин і, бажано, кілька назв фірм-виробників, що випускають якісну, вже перевірену продукцію.

12-08-16-foto-600x358-1

Чому треба міняти гуму і підбирати саме літню

Значимість правильного підбору шин важко переоцінити. В першу чергу від цього залежать керованість авто на різних швидкостях і безпека водія і пасажирів. Чим якісніша гума і більше підходить для конкретних умов, тим краще у машини стійкість і зчеплення з поверхнею дороги, тому обираючи літню гуму на http://vashi-shiny.com.ua/ ви зменшуєте витрату палива, ступінь завантаженості, а, значить, і знос вузлів ходової при русі по поганій дорозі, що визначає комфорт усередині салону — наскільки в ньому шумно і «трясе».

Підбір літніх шин

Умови експлуатації шин взимку і влітку, особливо на вітчизняних дорогах, дуже сильно відрізняються. Це обумовлено різницею як температур, так і самих дорожніх умов. Застосування шин в сезон, для якого вони не призначені, дуже ризиковано і небезпечно, тому що може привести до різних неприємних, а часом трагічних наслідків.

Зимові і літні шини виготовляють з різних сортів гуми. Для перших використовують більш м’який матеріал. Зроблені з нього зимові покришки зберігають в мороз свої властивості і продовжують забезпечувати зчеплення коліс з дорожньою поверхнею, в той час як літні, більш жорсткі шини, «дубіють» — стають ще жорсткішими. Через це автомобіль робиться погано керованим. У літню спеку відбувається зворотне. Зимова гума, стаючи занадто м’якою, втрачає експлуатаційні якості і тому не забезпечує необхідних параметрів зчеплення з дорогою. Крім того, через розм’якшення вона набагато швидше зношується. А літні шини, навпаки, залишаються досить жорсткими, щоб забезпечити надійне зчеплення, в тому числі на мокрій дорозі.

Шини відрізняються також і малюнком протектора. Його створюють на поверхні покришок виходячи з особливостей відповідного сезону, щоб він сприяв максимально можливому зчепленню коліс авто з поверхнею трас і шосе при найнесприятливіших погодних і дорожніх умовах.

Виробники покришок випускають ще один вид своєї продукції — всесезонні шини. Вони, по ідеї, пригодні для будь-якого часу року і міняти їх не треба. Але, по-перше, як показала практика, в порівнянні зі спеціалізованими всесезонні шини все-таки гірше справляються з завданнями. За своїми експлуатаційними характеристиками вони поступаються взимку зимовим шинам, а влітку — літнім.

По-друге, купуючи «всесезонку», слід звернути увагу на наступне — чи не вироблена вона для країн з м’яким або жарким кліматом, де температури повітря в літній і зимовий періоди відрізняються значно менше, ніж на територіях з помірним і різко континентальним. Такі покришки мало придатні для вітчизняних умов експлуатації.

Як правильно зробити підбір літньої гуми

При підборі шин на літо слід враховувати кліматичні та природні умови і особливості регіону, місця, де вони будуть експлуатуватися. Малюнку протектора треба приділити найбільшу увагу. Саме він відповідає за зчеплення коліс авто з дорогою. Найкраще зчеплення забезпечує гума з асиметричним малюнком. Важлива і глибина малюнка. Чим вона більша, тим краща — на мокрій дорозі авто буде «слухняніше» і більш керованіше.

Для місць з дощовим кліматом, де ще і дорожнє покриття поганеньке, найкраще підійдуть шини, у яких протектор має хорошу водовідвідну систему — спеціальні канавки, які швидко виштовхують і видаляють воду з-під коліс при русі авто. Така гума дозволить уникнути ефекту аквапланування (неконтрольованого і некерованого переміщення по ділянках дороги, залитих водою, коли машина немов пливе по трасі), особливо на великих швидкостях. Якщо цілеспрямовано вибираємо саме «антиводну» гуму, то треба шукати продукцію з відповідним маркуванням — Aqua або Rain.

Для сухого дорожнього покриття — асфальту, асфальтобетону — краще вибирати шину з V-подібним протектором. Незалежно від малюнка, головне, щоб шини були саме літні. У них всі види протекторів підходять для експлуатації влітку, треба буде тільки при виборі стилю водіння і швидкісного режиму враховувати його малюнок.

У технічній документації до авто вказані 1 або кілька варіантів рекомендованих розмірів шин. У другому випадку слід керуватися правилом: влітку краще встановлювати ширші, а взимку — вузькі шини. Широкі забезпечують більш високі стійкість і маневреність на значних швидкостях, а вузькі — більший тиск на одиницю площі, що поліпшує зчеплення з дорогою.

Вибираємо завжди тільки шини рекомендованих виробником авто типорозмірів.
Якщо не дотримуватися цього правила, безпека експлуатації транспортного засобу знижується і часом досить значно. Крім того, при використанні шин з довжиною кола, що відрізняється від стандартної, спідометр почне «брехати» — давати перекручені показання швидкості і кілометражу, також можливе збільшення витрати палива, навантаження на трансмісію і вузли ходової частини авто.

Додаткові критерії підбору літніх шин

Ще шини відрізняються індексами навантаження і максимальної швидкості. Їх вказують на шинах спільно у вигляді позначень, подібних наступного: «70R». Підбір відповідних літніх покришок робимо за допомогою цих таблиць:

12-08-16-foto-600x281-1

Таблиці підбору літніх шин

Шина з наведеного прикладу розрахована на навантаження 335 кг, на що вказує індекс «70», і, відповідно до літерою «R», на максимальну швидкість 170 км / год. Не варто купувати дорогі шини з індексом, що відповідає високим швидкостям, якщо авто не здатне їх розвивати або для цього немає відповідних доріг.

Важлива характеристика шин — можливість їх балансування. Як відомо, незбалансовані покришки викликають биття і найчастіше на великих швидкостях, а також швидше зношуються. Якщо шину неможливо відбалансувати на дисках, у яких немає ніяких дефектів, або для балансування буде потрібно велика кількість важків, її слід вважати бракованими і повернути продавцеві.

Балансування літніх шин

При підборі гуми на літо незайвим буде врахувати і їх здатність економити паливо. На шинах, що дозволяють отримати такий ефект, повинні стояти написи Fuel saving, Economy або подібні. Такі покришки дадуть можливість економити до 5% палива.

На літо можна придбати як нову, так і б / у гуму, особливо якщо фінансові можливості обмежені. Краще придбати хороші покришки з малим зносом, ніж «нульові», але невисокої якості. Безумовно, термін служби шин б / у, швидше за все, виявиться коротшим, ніж у нових, але їх вибір все одно дозволить непогано заощадити.

При підборі не варто забувати, що на 1 вісь не можна встановлювати шини різних типів і навіть з відмінним малюнком протектора. Бажано і найбільш правильно, щоб на всі 4 колеса були встановлені однакові шини, а якщо б / у, то ще й з рівною мірою зносу.

 

 
comments powered by HyperComments